Rekord Stanisławskiego bliski wyrównania. Korona zagra w Żurominie

Piłka nożna 02 września 2016 7 Komentarzy

Tak dobrego startu w rozgrywkach ligowych drużyna Korony Ostrołęka nie odnotowała od 11 lat! Podopieczni Marcina Truszkowskiego już w sobotę mają szansę na wygranie piątego meczu z rzędu i tym samym wyrównanie rekordu Korony z sezonu 2005/06.

Tak dobrego startu w rozgrywkach ligowych drużyna Korony Ostrołęka nie odnotowała od 11 lat! Podopieczni Marcina Truszkowskiego już w sobotę mają szansę na wygranie piątego meczu z rzędu i tym samym wyrównanie rekordu Korony za czasów trenera Sławomira Stanisławskiego.

Korona jako beniaminek IV ligi mazowieckiej w sezonie 2005/06 była prawdziwą rewelacją pierwszych pięciu kolejek ligowych. Podopieczni trenera Stanisławskiego wygrali kolejno: z Polonią II Warszawa 2:0 (gole: Niedźwiecki, Napiórkowski), z Legionovią Legionowo 3:1 (gole: Napiórkowski, A. Roman 2), z Deltą Warszawa 2:0 (gole: Niedźwiecki, Różański), z Gwardią Warszawa 1:0 (gol: Prusaczyk) i z Szydłowianką Szydłowiec 4:2 (gole: Samsel, Niedźwiecki, A. Roman, Stachowicz). Niebiesko-żółci byli niepokonani przez cały sierpień 2005 i wtedy zarząd podjął decyzję o... zwolnieniu trenera. Sławomir Stanisławski w niejasnych okolicznościach stracił posadę, a Korona kolejny mecz ligowy już przegrała - 1:2 z GLKS Nadarzyn.

Tamta Korona zakończyła ligowy sezon na 5. miejscu, co było i tak dla niej znakomitym rezultatem. Kto wie, jak potoczyłyby się losy klubu gdyby nie zwolnienie trenera Stanisławskiego. To już jednak przeszłość, a obecny zespół ma dużo wyższe ambicje w lidze okręgowej niż pierwsza piątka. Celem jest oczywiście wywalczenie awansu, a początek ligi pokazuje, że Koronę stać na jego wypełnienie.

Cztery zwycięstwa z rzędu i bilans bramkowy 13:2 - to obecny dorobek Korony pod wodzą trenera Truszkowskiego. Niebiesko-żółci zwyciężali w meczach z Wkrą Bieżuń (2:1), Wieczfnianką Wieczfnia Kościelna (3:0), Tęczą Ojrzeń (3:1) i Borutą Kuczbork (5:0). To co dało zauważyć się na początku sezonu, to schematy akcji, które wypracowywane są na treningach, a które coraz częściej stosowane są w meczach i zaskakują rywali. Czy zaskoczą Wkrę Żuromin? Przekonamy się już w sobotni wieczór. Początek meczu w Żurominie o godzinie 16.00. Wynik meczu znajdziesz w serwisie eOstroleka.pl.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
11:59, 02 września 2016

kj

5miejsce w 4lidze a nie okręgowej.


...
15:26, 02 września 2016

Gość

ale porownanie:) 4 liga a okregowka


...
15:32, 02 września 2016

Gość

poziom nie ma znaczenia, chodzi o fakt;) liczby robbia swoje


...
16:18, 02 września 2016

ja

Jeśli poziom nie ma znaczenia to cofnijcie te coś co się zwie korona do B-klasy i może tam wygracie 10 z rzędu. Tragedia....


...
23:21, 02 września 2016

Gość

ja  napisał(a):
Jeśli poziom nie ma znaczenia to cofnijcie te coś co się zwie korona do B-klasy i może tam wygracie 10 z rzędu. Tragedia....

tragedie to masz na moich łysych :)


...
14:51, 03 września 2016

Gość

A co Łyse mają do Korony?
Łyse niech utrzyma się w tej 4 a Korona awansuje, to wtedy pogadamy.


...
14:53, 03 września 2016

mecz prawdy

Zobaczymy jak silna jest Korona ze Wkrą Żuromin na wyjeździe!Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.