zdjecie 3167

Rekord Stanisławskiego bliski wyrównania. Korona zagra w Żurominie

Piłka nożna 02 września 2016 Komentarzy

Tak dobrego startu w rozgrywkach ligowych drużyna Korony Ostrołęka nie odnotowała od 11 lat! Podopieczni Marcina Truszkowskiego już w sobotę mają szansę na wygranie piątego meczu z rzędu i tym samym wyrównanie rekordu Korony z sezonu 2005/06.

Tak dobrego startu w rozgrywkach ligowych drużyna Korony Ostrołęka nie odnotowała od 11 lat! Podopieczni Marcina Truszkowskiego już w sobotę mają szansę na wygranie piątego meczu z rzędu i tym samym wyrównanie rekordu Korony za czasów trenera Sławomira Stanisławskiego.

Korona jako beniaminek IV ligi mazowieckiej w sezonie 2005/06 była prawdziwą rewelacją pierwszych pięciu kolejek ligowych. Podopieczni trenera Stanisławskiego wygrali kolejno: z Polonią II Warszawa 2:0 (gole: Niedźwiecki, Napiórkowski), z Legionovią Legionowo 3:1 (gole: Napiórkowski, A. Roman 2), z Deltą Warszawa 2:0 (gole: Niedźwiecki, Różański), z Gwardią Warszawa 1:0 (gol: Prusaczyk) i z Szydłowianką Szydłowiec 4:2 (gole: Samsel, Niedźwiecki, A. Roman, Stachowicz). Niebiesko-żółci byli niepokonani przez cały sierpień 2005 i wtedy zarząd podjął decyzję o... zwolnieniu trenera. Sławomir Stanisławski w niejasnych okolicznościach stracił posadę, a Korona kolejny mecz ligowy już przegrała - 1:2 z GLKS Nadarzyn.

Tamta Korona zakończyła ligowy sezon na 5. miejscu, co było i tak dla niej znakomitym rezultatem. Kto wie, jak potoczyłyby się losy klubu gdyby nie zwolnienie trenera Stanisławskiego. To już jednak przeszłość, a obecny zespół ma dużo wyższe ambicje w lidze okręgowej niż pierwsza piątka. Celem jest oczywiście wywalczenie awansu, a początek ligi pokazuje, że Koronę stać na jego wypełnienie.

Cztery zwycięstwa z rzędu i bilans bramkowy 13:2 - to obecny dorobek Korony pod wodzą trenera Truszkowskiego. Niebiesko-żółci zwyciężali w meczach z Wkrą Bieżuń (2:1), Wieczfnianką Wieczfnia Kościelna (3:0), Tęczą Ojrzeń (3:1) i Borutą Kuczbork (5:0). To co dało zauważyć się na początku sezonu, to schematy akcji, które wypracowywane są na treningach, a które coraz częściej stosowane są w meczach i zaskakują rywali. Czy zaskoczą Wkrę Żuromin? Przekonamy się już w sobotni wieczór. Początek meczu w Żurominie o godzinie 16.00. Wynik meczu znajdziesz w serwisie eOstroleka.pl.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.