Reprezentanci MKKK z awansem na Mistrzostwa Europy!

Sporty walki 20 lutego 2018 0 Komentarzy

W poprzedni weekend zawodnicy MKKK Shinkyokushin zagwarantowali sobie wyjazd na Mistrzostwa Europy we Wrocławiu i zdobyli 10 medali podczas Mazowieckiej Ligi Karate w Siedlcach.Sobota i niedziela były owocne w sukcesy sportowe dla zawodników MKKK. Wszystko zaczęło się w Kobyłce, gdzie miały miejsce Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin, które jednocześnie były kwalifikacjami do Mistrzostw Europy. Lokalny klub reprezentowało pięcioro zawodników: Weronika Czajka, Kinga Kot, Krzysztof Modzelewski, Michał Nienałtowski i Jakub Muszyński. Tegoroczne Mistrzostwa Europy odbędą się we Wrocławiu, więc nasz kraj jako organizator turnieju ma możliwość wystawić reprezentantów, którzy w eliminacjach zajęli 1., 2. lub 3. miejsce, jednak żeby zająć 3. miejsce trzeba było stoczyć dodatkową walkę ponieważ nie było miejsc ex aequo. Każdy z podopiecznych sensei Artura Prusińskiego i sensei Mariana Zająca uzyskał kwalifikację, co jest bardzo dużym sukcesem dla klubu.

- Jako pierwszy na matę wyszedł Krzysztof Modzelewski, który stoczył dwie walki. Już pierwsza z nich była dla niego bardzo wymagająca, ponieważ mimo wyrównanego początku w pewnym momencie przeciwnik przejął kontrolę i zaczął dominować nad Krzyśkiem, ten jednak przetrwał trudny moment i wygrał przez ippon. Ostatecznie Krzysiek zajął drugie miejsce, ponieważ w finałowej walce musiał uznać wyższość rywala. Podobny scenariusz dotyczy Michała Nienałtowskiego, który w pierwszej walce całkowicie zdominował przeciwnika zdobywając przy tym waza-ari. Walkę o pierwsze miejsce Michał zaczął bardzo aktywnie jednak jego rywal potrafił wyjść z opresji i poradził sobie z  natarciami naszego zawodnika jednocześnie wygrywając dzięki waza-ari. Kolejny zawodnik, który pokazał się z bardzo dobrej strony to Jakub Muszyński. Jego pierwsza walka, była bardzo wyrównana, a sędziowie po dwóch minutach wskazali na remis. W dogrywce Kuba zdecydowanie przeważał nad przeciwnikiem i wygrał pojedynek jednocześnie awansując do półfinału, gdzie również pokazał wolę walk i zaangażowanie mimo niesamowitego zmęczenia, niestety to nie wystarczyło i po przegranej walce musiał walczyć o trzecie miejsce i wyjazd na ME. Kolejne dwie minuty i kolejna aktywna walka Kuby, dzięki czemu zdobył waza-ari co dało mu wygraną i kwalifikację do turnieju we Wrocławiu. Weronika Czajka i Kinga Kot podczas turnieju stoczyły po dwie walki zdobywając trzecie miejsca. Ich walki były bardzo wyczerpujące, jednak dziewczyny pokazały, że nie boją się wyzwań i są w stanie rywalizować na macie mimo słabszej dyspozycji. Szczególnie cieszy postawa Weroniki Czajki, która po przegranej pierwszej walce kolejną stoczyła o trzecie miejsce wygrywając dzięki waza-ari w pierwszych sekundach pojedynku - informują trenerzy MKKK.

Gdy opadły już emocje po sobotnim sukcesie, najmłodsi adepci sztuki karate z MKKK byli już w drodze do Siedlec, gdzie 18 lutego odbyła się pierwsza w tym roku Wojewódzka Liga Karate. Przyjechało tam 150 karateków z klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate Województwa Mazowieckiego. MKKK Shinkyokushin zdobyło łącznie 10 medali. Poniżej lista medalistów.

Kumite:
I miejsce:
Zuzia, Grzegorczyk, Janek Konarzewski, Maksymilian Żebrowski,
II miejsce:
Helena Mieczkowska, Ziemowit Krzyżewski
III miejsce:
Kacper Boruch, Matylda Brakoniecka, Gabriel Bieniek, Paweł Suchecki

Kata:
III miejsce: Maksymilian Żebrowski.

- Wszystkim zawodnikom należą się gratulację za tak dobre wyniki, dzięki którym możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość - podsumowują trenerzy.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.