Reprezentanci Siódemki na podium w Stegnie i Łomży

Lekkoatletyka 18 kwietnia 2023 0 Komentarzy

W niedzielę 16 kwietnia seniorzy ostrołęckiej Siódemki startowali w Stegnie i Łomży.

W nadmorskiej Stegnie w biegu na 5 km w ramach II Bałtyckiej Ligi Biegowej wystąpiła kadzidlanka Martyna Budziłek, która nie dała szans rywalkom wygrywając bieg z czasem 19:00,00. Druga na mecie zawodniczka straciła do Martyny ponad 5 minut. W kategorii „open" podopieczna Dariusza Dąbrowskiego zajęła 2. miejsce tracąc do zwycięzcy zaledwie 25 sekund.

W tym samym w dniu odbyły się w Łomży V Otwarte Akademickie Mistrzostwa Łomży w Biegu Ulicznym. Na dystansie 10 km wystąpił studiujący w Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej Karol Rogoziński. Pochodzący z Dzbenina zawodnik zajął 2. miejsce z czasem 34:42,42s. Bieg ukończyło 107 zawodników.