zdjecie 8196
zdjecie 8196

Rewolucyjne zmiany w niższych ligach na Mazowszu

Piłka nożna 29 czerwca 2017 2 Komentarze

Zarząd Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej wprowadził zmiany w regulaminie niższych klas rozgrywkowych w województwie. W rozgrywkach seniorów zwiększono limit zmian, zniesiono także limit młodzieżowców, jacy do tej pory musieli przebywać na boisku.

W sezonie 2016/17 limit zmian w seniorskich rozgrywkach MZPN od IV ligi poniżej wynosił cztery. Wydawało się to dobrym rozwiązaniem, ale mazowiecka centrala postanowiła zwiększyć limit. Od nowego sezonu trenerzy będą mogli dokonać aż siedmiu zmian. Ze zmiany regulaminu z pewnością zadowolone będą kluby dysponujące szeroką kadrą, także w meczach wyjazdowych. Mniej cieszyć się będą z kolei ci ubożsi kadrowo, gdyż liczniejsi rywale będą mogli w trakcie meczu wprowadzić więcej "świeżej krwi" na boisko.

Druga zmiana to zniesienie limitu młodzieżowców. Od przyszłego sezonu kluby z Mazowsza nie będą miały obowiązku wystawiania do gry zawodników U21. Z jednej strony to ułatwienie dla klubów, bo w przeszłości zdarzało się sporo walkowerów za niewystawienie do gry młodego gracza lub nieregulaminowe zmienienie go w trakcie spotkania. Być może wpłynie to nawet na podniesienie poziomu takich lig, ale z drugiej strony - to właśnie w takich klubach "wystrzeliło" wiele młodych talentów, także dzięki temu, że musieli grać z powodu wspomnianego limitu.

Czy rewolucyjne zmiany okażą się także rewelacyjne? Czas pokaże, zaobserwować to będziemy mogli już w najbliższym sezonie, który rusza w sierpniu.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
13:20, 29 czerwca 2017

Gość

7 zmian to jeszcze nie zły pomysł bo wiecej ludzi dostanie szanse grania ale z mlodziezowcami to głupota gdzie teraz dostana szanse pokazania


...
13:56, 29 czerwca 2017

Gość

ParodyyaSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.