zdjecie 7405
zdjecie 7405

A Klasa bez Tęczy, ale z liczną reprezentacją powiatu

Piłka nożna 27 czerwca 2017 7 Komentarzy

Wszystko wskazuje na to, że Tęcza Łyse zniknęła z mapy seniorskich klubów w regionie. Klubu z powiatu ostrołęckiego próżno szukać wśród zespołów zgłoszonych do A Klasy na sezon 2017/18. W A Klasie ciechanowsko-ostrołęckiej zagra czternaście ekip, w tym aż cztery z naszego powiatu.

Co ważne, większość "naszych" klubów bez żadnych problemów otrzymało licencję na występy w tej klasie rozgrywkowej. Bez nadzorów dostał ją Bartnik Myszyniec, podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Kurpika Kadzidło i Świtu Baranowo. Na pierwszym posiedzeniu komisji licencyjnej wstrzymano nadanie licencji Rzekuniance Rzekuń z powodu zaległej płatności wobec MZPN oraz braku aktualnej licencji trenera pierwszego zespołu. Nie oznacza to jednak, że Rzekunianki zabraknie w A Klasie - jest to standardowa procedura, a klub otrzymuje czas na wypełnienie wszystkich warunków. Po uregulowaniu wszystkich kwestii licencja przyznawana jest na normalnych prawach. Aż sześć zespołów otrzymało nadzory licencyjne.

Według wstępnych ustaleń, w A Klasie powinni zagrać: Bartnik Myszyniec, Kurpik Kadzidło, Świt Baranowo, Rzekunianka Rzekuń, GKS Pokrzywnica, Konopianka Konopki, Korona Karolinowo, Kryształ Glinojeck. KS Wąsewo, Orzeł Sypniewo, PAF Płońsk, Żak Szreńsk, Boruta Kuczbork i Jutrzenka Unieck.

Jak łatwo zauważyć, na liście nie ma Tęczy Łyse. Klub z powiatu ostrołęckiego do niedawna był najwyżej notowanym zespołem w naszym regionie, ale sensacyjnie wycofał się z IV ligi po rundzie jesiennej sezonu 2016/17. Drużyna mogła zostać zgłoszona do A Klasy, lecz próżno szukać informacji o takim zgłoszeniu. Wygląda na to, że Tęcza skupi się na szkoleniu młodzieży, ale i to nie jest łatwe, bowiem komisja licencyjna MZPN z 9 czerwca wezwała klub do uregulowania zaległych zobowiązań względem MZPN i COOZPN.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym sezonie sporo emocji przyniosą nam mecze niższych klas rozgrywkowych. W A Klasie mamy aż cztery lokalne drużyny, w B Klasie prawdopodobnie pięć (o tym już wkrótce w naszym serwisie), a w okręgówce i IV lidze - po jednej ekipie. Jak derby, to tylko w klasach A i B.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
13:28, 27 czerwca 2017

Gość

super zarządzanie w Łysych gratulacje ;d


...
15:52, 27 czerwca 2017

Uwaga!

Szkoda Łysych. Ale może ktoś to ogarnie i zgłoszą się z młodymi do B-klasy.
Życzymy aby jak najwięcej było klubów z naszego powiatu w rozgrywkach na rożnym szczeblu w piłce nożnej.Przypominam wszystkim a szczególnie redaktorom z Ostrołęki, że wspieramy również  Ostrołęcki Okręg Piłki Nożnej z powiatów: ostrołęcki, ostrowski, makowski, przasnyski częściowo wyszkowski i częściowo pułtuski.
Bo jak nie to będą reprezentować inne jak warszawski-wschód lub siedlecki jak to ma już miejsce teraz z niektórymi zespołami, albo grać w B-klasie Ciechanów!


...
17:59, 27 czerwca 2017

Gość

a co to szantaż jakiś? redaktorzy mają ich wspierać bo jak nie to zespoły z powiatu makowskiego będą grać gdzie indziej. A niech grają, kogo tu interesują te zespoły? Ja jako kibic z Ostrołeki interesuje sie Koroną, Narwią, powiatem, a nie Makowianką czy Wyszkowem


...
22:23, 27 czerwca 2017

Gość

To niech zgłaszają się zespoły z okolic, aby powstała własna Liga okręgowa, a-klasa i b-klasa a nie łączona z Ciechanowem. To oczywiście nie przeszkadza nikomu, że z powiatu muszą jeździć po 100 km i dalej aby udowodnić, ze stać ich na środek tabeli lub na utrzymanie. A tak będą derby co niedziela.
To będzie ten Orz, Ołdaki, Dylewo i inni w odpowiednich ligach?


...
22:31, 27 czerwca 2017

kalkulacja

Jak stać Ostrołękę i okolice na dalekie wojaże to przenieść się do podlaskiego. podobna taryfa a rywale o wiele atrakcyjniejsi i ewentualne szybkie awanse. Tam nie ma nawet B-klasy. Zaczynają od A-klasy -2 grupy.


...
22:40, 27 czerwca 2017

zorientowany

a wracając do Tęczy to powstrzymajcie tę karuzelę śmiechu. ten klub był tak opisywany w jednym z konkurencyjnych mediów że wręcz wydawało się że tu zaraz druga Nieciecza będzie a to wszystko ****ło i dziekuję. Statuetka złotego goebbelsa za propagandę należy się jak nic :)


...
23:16, 27 czerwca 2017

gsc

wlasnie dlaczego tecza nie startuje ? co z jej wielkim prezesem ? miala  byc druga termalika co teraz.Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.