Rezerwy Korony tracą punkty w ostatniej minucie

Piłka nożna 25 kwietnia 2016 Komentarzy

Piłkarze rezerw Korony Ostrołęka nie będą miło wspominać meczu 12. kolejki B-Klasy ostrołęckiej przeciwko GKS Maxrol Andrzejewo. Goście wygrali przy Partyzantów 2:1 i tym samym zepchnęli niebiesko-żółtych na czwarte miejsce w tabeli.

Podopieczni Michała Noska od początku meczu musieli bronić się przed atakami gości. Pierwsza bramka dla gości nie została uznana przez sędziego, lecz parę minut później nie było już wątpliwości i przyjezdni prowadzili 1:0 po golu Dominika Kraszewskiego. Po zmianie stron okres lepszej gry zanotowali gracze Korony - zaowocowało to bramką wyrównującą, którą w 55. minucie strzelił Piotr Ludwiczak. Obie drużyny prowadziły dość dynamiczną grę i co chwilę robiło się gorąco przed bramkami strzeżonymi przez Kamila Rymka, a później Norberta Dobkowskiego oraz Sebastiana Sutkowskiego.

Wydawało się, że mecz na szczycie B-Klasy zakończy się remisem, lecz wtedy nadeszła 90. minuta meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dobkowskiego pokonał Dominik Kraszewski, strzelając swoją drugą bramkę w tym meczu i zapewniając GKS-owi trzy punkty. Zespół z Andrzejewa utrzymał pozycję lidera, natomiast Korona spadła na czwarte miejsce i traci do GKS-u siedem punktów, mając przy tym jeden mecz mniej. Do końca rozgrywek pozostało sześć kolejek, ale już teraz widać, że walka o pierwsze miejsce będzie niezwykle zacięta.

O awans do A-Klasy chce powalczyć także Świt Baranowo, który wygrał na wyjeździe z GKS Pokrzywnica 4:0. GLKS Lelis został pogrążony przez Adama Meliona - zawodnik WKS Mystkówiec Stary strzelił dwie bramki i dał trzy punkty swojej ekipie. Z kolei Orz Goworowo przegrał na wyjeździe z FC Różan - dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Bramki dla Orza strzelali Piotr Grabiński i Hubert Kozik, jeden gol dla Goworowa padł po samobójczym strzale Kamila Tarasiewicza.

Korona II Ostrołęka - GKS Maxrol Andrzejewo 1:2 (0:1)
Ludwiczak 55 - Kraszewski 26, 90

KORONA II: Rymek (60' Dobkowski) - Jastrzębski, Laska, Rupacz, Załęski, Obuchowicz, Brodowski (55' Pałaszewski), Ludwiczak, Kaczyński, Buchalski, Kowalczyk.