Robert Bartkowski: "Zapraszamy do rozmów od poniedziałku"

Piłka nożna 25 lipca 2015 Komentarzy

Prezes MKS Narew Ostrołęka Robert Bartkowski z radością przyjął odpowiedź zarządu OTS Korona na pismo w sprawie podjęcia rozmów o połączeniu dwóch ostrołęckich klubów piłkarskich - Nie traćmy czasu, rozmawiajmy od poniedziałku - mówi w rozmowie z naszym portalem.Szef Narwi już 9 lipca wystosował apel do zarządu Korony, lecz na piśmie dokument dotarł do siedziby drugiego z ostrołęckich klubów dopiero w tym tygodniu. Działacze OTS Korona w piątek udzielili odpowiedzi na apel Roberta Bartkowskiego, zgłaszając swój akces do rozmów o budowie nowego modelu szkolenia i organizacji seniorskiej piłki nożnej w Ostrołęce. Poprosili również prezesa Narwi o przygotowanie harmonogramu działań oraz analizy bieżącej sytuacji finansowo-organizacyjnej klubu.

- Zapraszamy do rozmów już od poniedziałku - mówi Robert Bartkowski, prezes MKS Narew Ostrołęka - Jeżeli takie są oczekiwania Korony to szybko ustalimy harmonogram dalszych działań. Oczywiście przedstawimy naszą analizę bieżącej sytuacji klubu, ale chętnie zapoznamy się także z sytuacją drugiej strony.

Połączenie Narwi i Korony byłoby z pewnością dobrym zjawiskiem dla ostrołęckiej piłki nożnej, lecz wydaje się, że rozmowy w tej sprawie przed zbliżającym się sezonem zostały podjęte zbyt późno. Tego zdania nie podziela jednak Robert Bartkowski, twierdząc, że nawet dwa tygodnie przed startem ligi kluby miałyby szansę dojść do porozumienia.

- Założenie stowarzyszenia lub Uczniowskiego Klubu Sportowego trwa tak naprawdę jeden dzień - twierdzi prezes Narwi - Jeżeli jednak nie zdążylibyśmy tego zrobić przed rozpoczęciem rozgrywek IV ligi to możemy wymienić się zawodnikami, tak by stworzyć silny zespół na IV ligę i drugi silny zespół na ligę okręgową a połączyć siły w jeden klub dopiero przed następnym sezonem - dodaje.

O tym, czy rozmowy o fuzji ostrołęckich klubów piłkarskich zostaną podjęte jeszcze przed rozpoczęciem sezonu 2015/16, przekonamy się z pewnością w przyszłym tygodniu. Do sprawy wrócimy - najnowsze informacje o sytuacji ostrołęckich klubów piłkarskich znajdziecie Państwo w sportowym dziale naszego portalu.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.