Rzekuń gospodarzem turnieju w siatkonogę [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 10 grudnia 2016 3 Komentarze

Przed tygodniem w hali sportowej w Rzekuniu odbył się turniej siatkonogi organizowany przez Future is Now oraz gminę Rzekuń. Do rywalizacji przystąpiło 37 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych. Zobacz wyniki rywalizacji oraz poznaj zasady tej nietypowej dyscypliny sportu.

Przed tygodniem w hali sportowej w Rzekuniu odbył się turniej siatkonogi organizowany przez Future is Now oraz gminę Rzekuń. Do rywalizacji przystąpiło 37 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych. Zobacz wyniki rywalizacji oraz poznaj zasady tej nietypowej dyscypliny sportu.

Siatkonoga na niskiej siatce, tzw. futnet, powstała około 100 lat temu w Czechach, początkowo jako zabawę traktowali ją piłkarze Slavii Praga, później rozprzestrzeniła się na cały świat. Gra polega na odbijaniu piłki nad siatką o wysokości 1,1 metra. Dwie drużyny rywalizują ze sobą odbijając piłkę dowolną częścią ciała, oprócz rąk. Siatkonoga praktycznie łączy trzy dyscypliny sportu: piłkę nożną, tenis ziemny i siatkówkę, a co najlepsze - na świecie istnieją oficjalne rozgrywki pod patronatem Światowej Federacji Siatkonogi. W Polsce ta dyscyplina rozwija się - organizowane są liczne turnieje oraz Mistrzostwa Polski.

Turniej w siatkonogę po raz drugi rozegrany został w Rzekuniu. Kategorię młodzieżową w grupie A wygrał Aleksander Borkowski przed Mateuszem Paździorem i Jakubem Rychlickim. W grupie B najlepszy okazał się Piotr Kulesza, wyprzedzając Krystiana Camleta i Wiktora Łyzińskiego. Dla najmłodszych zorganizowano także konkurs żonglerki, w nim najlepsi byli Kacper Sokołowski oraz Piotr Kulesza. Zwycięzcy konkursu żonglerki otrzymali piłki od jednego ze sponsorów turnieju.

Ciekawa była również rywalizacja dorosłych. W turnieju open sklasyfikowano osiem drużyn, które rozpoczęły rywalizację od fazy grupowej w dwóch grupach. Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna złożona z byłych graczy ŁKS Łomża - Marcina Truszkowskiego (obecnie trener Korony Ostrołęka), Roberta Cychola (obecnie Znicz Biała Piska) i Macieja Malinowskiego (obecnie MKS Ełk). Wyprzedzili oni dwie ekipy złożone z lokalnych zawodników - na drugim miejscu znaleźli się Łukasz Choroszewski, Mateusz Gocłowski i Arkadiusz Zięba, a na trzecim Sebastian Szczechowiak, Karol Górski i Kamil Dzwonkowski.

Patronat honorowy nad turniejem, który odbył się 3 grudnia, objął wójt gminy Rzekuń Stanisław Godzina.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze

...
15:02, 10 grudnia 2016

znawca

ten pan z prawej to nie powinien wogóle być dopuszczony do sportu, a już napewno do pracy z dziećmi ... a w Łomży jest i w Ostrołęce podobno coś zaczyna mieszać jak zwykle.  


...
16:43, 10 grudnia 2016

Gość

co gól ci skacze bo jesteś cienki bolek a truszek robi dobrą robotę w łomży z rocz2001 a w ostrołęce z seniorami jaszcze lepszą


...
18:33, 10 grudnia 2016

Gość

w łomzy robi dobra robote?   haha wygral jeden mecz w lidze:)Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.