Sportowe święto w Rzekuniu. Ale awans dla Wkry... [ZDJĘCIA, TABELA]

Piłka nożna 17 czerwca 2023 6 Komentarzy

Grande finale ligi okręgowej nie zawiódł: było wszystko, czego można spodziewać się po meczu o awans do V ligi - ogromna publika, głośny doping, bramki, kontrowersje. Zabrakło tylko... awansu Rzekunianki Rzekuń. Choć przez 73 minuty gospodarze grali w przewadze jednego zawodnika, przegrali ten mecz 1:2.

Po kilkunastu minutach wydawało się, że mecz idealnie układa się dla Rzekunianki. W 17. minucie czerwoną kartką ukarany został Gajewski, a kwadrans później Aleksander Dmochowski wykorzystał rzut karny - choć golkiper Wkry miał piłkę na rękach, to wpadła ona do siatki, ku uciesze licznie zgromadzonych kibiców.

Swoją drogą, kibicom warto poświęcić oddzielne kilka słów. Takich tłumów ulica Miła w Rzekuniu nie widziała od dawna. Przy okazji meczu zorganizowano rodzinny piknik i zgadzało się prawie wszystko. Prawie, bo koniec końców nie zgadzał się wynik.

Rzekunianka dostała bramkę do szatni i na przerwę schodzono z wynikiem 1:1. Na domiar złego, w 50. minucie było już 2:1 dla Wkry. Grający w dziesiątkę goście byli bliżej V ligi.

Narwowa atmosfera udzielała się wszystkim. Po jednym z fauli goście domagali się czerwonej kartki dla zawodnika Rzekunianki (skończyło się na żółtej), a trener przyjezdnych zapytał sędziego, co ten - tu cytat - "odpier**la". Po tych słowach rzeczywiście kartka czerwona poszła w ruch, a szkoleniowiec gości musiał wynieść się na trybuny.

Później mieliśmy festiwal sytuacji strzeleckich Rzekunianki. Jakim cudem nie wpadła żadna bramka? Oto jest pytanie. Karczewski potężnym strzałem mało nie złamał poprzeczki, swoich sił próbował też wchodzący z ławki Pędzich, a bramkarz gości uwijał się jak w ukropie, parując kolejne strzały.

Siedem minut doliczonych, końcowy gwizdek. Szalona radość Wkry i łzy Rzekunianki. Nie udało się, choć wydawało się, że w tym dniu wszystko sprzyja gospodarzom. Na plus sportowe święto w Rzekuniu, które kibice na pewno zapamiętają na długo. A awans? Może za rok?

Rzekunianka Rzekuń - Wkra Bieżuń 1:2 (1:1)