Sensacja w meczu Troszyna. Wyniki i tabele IV ligi, okręgówki, A Klasy i B Klasy

Piłka nożna 29 maja 2023 0 Komentarzy

Sensacyjnie zakończył się wyjazdowy mecz KS CK Troszyn w IV lidze mazowieckiej. Ekipa z Troszyna przegrała z Escolą Varsovia 3:5. W tabeli Troszyn zajmuje dość pewne trzecie miejsce, choć matematyczne szanse na awans właśnie się skończyły.

IV liga

W czwartej lidze obejrzeliśmy mecz w Ostrołęce, w którym miejscowa Narew zremisowała z Wisłą II Płock 1:1. Kolejny cenny punkt do kolekcji i miejmy nadzieję, że niebiesko-czerwoni zmierzają w stronę utrzymania. Więcej o meczu tutaj.

Sensacją zakończył się za to wyjazdowy mecz Troszyna z Escolą Varsovia. Najsłabsza drużyna ligi pokonała będącą na trzecim miejscu ekipę z powiatu ostrołęckiego 5:3. W 13. i 18. minucie do siatki trafili miejscowi, później gola kontaktowego strzelił Karabin, ale ekipa Escoli podwyższyła na 3:1 i taki wynik był do przerwy. W drugiej części meczu gole Szyszkowskiego i Luchyka. Było 3:3, ale ostatnie słowo, a w zasadzie dwa, należały do ekipy Escoli.

Troszyn zagrał w składzie: Subczyński - Dmitruk, Szyszkowski, Kamionowski (75' Caceres), Karabin (60' Bajor) - Sitek (67' Tyska M.), Luchyk, Wierzbowski - Majkowski, Woźnica, Junior (55' Hlyvyi).

Liga okręgowa

W okręgówce kibice spoglądali na mecz Rzekunianki Rzekuń grającej na wyjeździe z Wkrą Sochocin. W 23. minucie gola dla Wkry strzelił Artur Matla, w 45. minucie wyrównał Konrad Sobotka. W drugiej połowie przez dłuższy czas utrzymywał się remis, aż w końcu w 89. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zwycięskiego gola dla Rzekunianki strzelił Jakub Galarski. Był w odpowiednim miejscu, dołożył nogę i Rzekuń wrócił z trzema punktami.

Nie udał się mecz Kurpikowi Kadzidło: piłkarze z Kadzidła przegrali na wyjeździe 0:6 z Kryształem Glinojeck.

A Klasa

ULKS Ołdaki ma już pewny awans, ale się nie zatrzymuje. Drużyna prowadzona przez trenera Andrzeja Laskowskiego tym razem wygrała 6:1 z FC Różan i w 23 meczach ma zdobytych już 90 goli (dobra średnia 3,91 na mecz!). Ozdobą meczu był gol Szymona Brzostka na 1:0, pięknie wyglądało też trafienie numer 6 autorstwa Radosława Żerańskiego z rzutu wolnego.

Zwycięstwa na wyjeździe zanotowały ekipy z Myszyńca i Łysych, a Narew II Ostrołęka pokonała u siebie Tamkę Dzierzgowo aż 10:1grając w dziesiątkę od 33. minuty. Bramki dla Narwi strzelali: Siurnicki x3, Banach x2, Ciecierski, Klec, Borowiecki x2 i Miłoszewski.

B Klasa

Ostatnia kolejka B Klasy przyniosła sporo emocji - Świt Baranowo na ostatniej prostej... stracił pierwszą pozycję. Bramki dla Świtu zdobyli Dąbrowski i Gładek, ale w doliczonym czasie gry ekipa z Pniewa strzeliła gola z rzutu karnego i wygrała mecz 3:2, tym samym świętując pierwszą pozycję. Obie ekipy w przyszłym sezonie zagrają w A Klasie.

Orz Goworowo na finał sezonu zremisował 2:2 z WKS Mystkówiec Stary po golach Sujkowskiego i Grabińskiego.