Sędzia znów się pomylił. Czerwona kartka dla Ruiza anulowana [WIDEO]

Piłka nożna 13 października 2022 6 Komentarzy

Czerwona kartka, jaką piłkarz KS CK Troszyn Edgardo Ruiz otrzymał w meczu z Orłem Baniocha, została anulowana - dowiedzieliśmy się w MZPN. Decyzje sędziowskie w przegranym przez lidera IV ligi meczu pozostawiały wiele do życzenia.

W 61. minucie meczu w Troszynie w ubiegłą sobotę Edgardo Ruiz starł się z zawodnikiem gości, za co sędzia Krzysztof Głuszek ukarał go czerwoną kartką. Piłkarze KS CK protestowali, uważając, że nie był to faul na czerwony kartonik. Drużyna gości mocno protestowała, domagając się wykluczenia Kolumbijczyka i sędzia podjął taką decyzję.

Było wówczas 1:1, a mecz zakończył się wynikiem 1:3. Sędzia w 89. minucie podjął jeszcze jedną bardzo kontrowersyjną decyzję: podyktował rzut karny dla Orła, mimo, że Szyszkowski faulował zawodnika gości przed polem karnym.

Rzutu karnego cofnąć się nie da, wyniku zmienić - również nie, ale - jak się dowiedzieliśmy - czerwona kartka dla Ruiza została anulowana. Jak poinformował nas członek zarządu MZPN Tomasz Mrozek, Komisja Dyscypliny przyznała rację odwołującemu się od czerwonej kartki klubowi. Zamiast czerwonej kartki, Ruizowi przypisano żółtą.

To nie pierwsza taka sytuacja, wcześniej podobny przypadek - co ciekawe, z tym samym sędzią - miał miejsce w meczu Narwi Ostrołęka z Mazovią Mińsk Maz.