Siatkarki Nike medalistkami Turnieju Nadziei Olimpijskich

Siatkówka 20 października 2016 Komentarzy

Cztery zawodniczki OTPS Nike Ostrołęka miały wydatny udział w sukcesie kadry województwa mazowieckiego, która zdobyła srebrny medal na Turnieju Nadziei Olimpijskich w Spale. To wielki sukces ostrołęckiej siatkówki w żeńskim wydaniu. Na horyzoncie widać już kolejne.

fot. mwzps.plDo kadry Mazowsza na turniej do Spały powołane zostały Gabriela Lendzioszek, Sandra Zuśka i Zuzanna Brewczyńska. W ostatniej chwili jedna z zawodniczek Ateny Warszawa doznała kontuzji, a w jej miejsce trenerzy powołali Alicję Lendzioszek. O sile kadry wojewódzkiej stanowiły więc aż cztery zawodniczki ostrołęckiego klubu.

W fazie grupowej Mazowszanki odniosły dwa zwycięstwa i poniosły jedną porażkę. Wygrane przeciwko Zachodniopomorskiemu 2:0 (do 19 i 20) oraz Śląskiemu 2:0 (do 16 i 14) pozwoliły zająć pierwsze miejsce w grupie, nawet mimo przegranej 0:2 (do 21 i 20) z Łódzkim. Przyszedł czas na fazę pucharową - tam siatkarki z Mazowsza wygrały ćwierćfinał z Podkarpackim 2:0 (do 11 i 22) oraz półfinał 2:1 z Pomorskim (25:10, 19:25, 15:7). Przyszedł więc czas na finał z Lubuskim i był to mecz o dwóch obliczach.  Kadra Mazowsza dziewcząt dała z siebie wszystko, niestety zabrakło trochę szczęścia w końcówce meczu finałowego z zespołem z Lubuskiego. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:2 (16:25 25:14 13:15).

Srebrny medal jest powtórzeniem sukcesu chłopców, którzy w ostatnim czasie podczas tego samego turnieju również zdobyli drugie miejsce.

- Cztery zawodniczki z Nike w kadrze Mazowsza to na pewno olbrzymi sukces naszych szkoleniowców. Ważne jest, że siatkarki z Ostrołęki występowały w rolach głównych podczas tego turnieju. Praca naszych trenerów przynosi widoczne efekty. To olbrzymi sukces dla naszego klubu - mówi Dariusz Piersa, prezes OTPS Nike.Tymczasem tuż po Turnieju Nadziei Olimpijskich przyszedł czas na kolejną dobrą wiadomość. Gabriela Lendzioszek otrzymała powołanie na Kampy, które odbędą się w dniach 30 października - 5 listopada w Szczyrku.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.