Warszawa niestraszna dla kadetek Nike Ostrołęka

Siatkówka 13 października 2016 Komentarzy

Kadetki OTPS Nike Ostrołęka kontynuują zwycięską passę w I lidze mazowieckiej. Po zwycięstwie u siebie nad MOS Wola Warszawa, podopieczne Tomasza Pakieły odniosły kolejne dwie wygrane. Ostrołęczanki mają na swoim koncie komplet zwycięstw w trzech meczach, wszystkie z zespołami ze stolicy. Warszawa niestraszna dla kadetek Nike.

Pierwszy mecz nowego sezonu przeciwko MOS Wola Warszawa wzbudził sporo emocji. Ostrołęczanki po emocjonującym tie-breaku okazały się lepsze, co ucieszyło wszystkich kibiców. Jeszcze ciekawszy przebieg miało wyjazdowe starcie z Esperanto Warszawa. Siatkarki Nike w pierwszym secie zdeklasowały swoje rywalki, podobnie było w secie trzecim. Pole gry oddały w secie drugim, z kolei w czwartym toczyła się wyrównana walka do 31. punktu gospodyń. Tie-break drugi raz w sezonie padł łupem ostrołęczanek i to one cieszyły się z dwóch punktów.

W niedzielę rywalem Nike była Atena Warszawa. Przegrany pierwszy set wprowadził trochę nerwowości, lecz kolejne sety były już dla Nike: zarówno zdecydowanie (do 20 i 19), jak i po walce na przewagi (do 24). Podopieczne trenera Pakieły wygrały 3:1 i są jednym z dwóch zespołów, który po trzech meczach w I lidze ma komplet punktów (drugim jest Legionovia).

- Zwycięstwa i kolejne punkty cieszą, ale sama gra już nieco mniej. To nie były najlepsze mecze w naszym wykonaniu. Mieliśmy straszne problemy z zagrywką. W tych dwóch meczach wykorzystaliśmy chyba limit błędów w polu zagrywki do końca rundy zasadniczej. Ale były też pozytywne aspekty w naszej grze. Z dobrej strony w niedzielnym meczu pokazały się zawodniczki, które w dwóch pierwszych meczach miały miej szans do gry - podsumował Tomasz Pakieła na stronie internetowej klubu (nike-ostroleka.pl).

Esperanto Warszawa - Nike Ostrołęka 2:3 (10:25, 25:18, 14:25, 31:29, 13:15)

Nike Ostrołęka - Atena Warszawa 3:1 (22:25, 25:20, 26:24, 25:19)

Nike Ostrołęka: Wiktoria Lipka, Natalia Mierzejewska, Sandra Zuśka, Zuzanna Brewczyńska, Klaudia Lendzioszek, Gabriela Lendzioszek, Klaudia Waśkiewicz (libero), Maria Sobczak (libero), Zofia Dudziec, Gabriela Kosek, Marta Komosińska, Kamila Kolanowska, Julia Grądzka.