Warszawa niestraszna dla kadetek Nike Ostrołęka

Siatkówka 13 października 2016 Komentarzy

Kadetki OTPS Nike Ostrołęka kontynuują zwycięską passę w I lidze mazowieckiej. Po zwycięstwie u siebie nad MOS Wola Warszawa, podopieczne Tomasza Pakieły odniosły kolejne dwie wygrane. Ostrołęczanki mają na swoim koncie komplet zwycięstw w trzech meczach, wszystkie z zespołami ze stolicy. Warszawa niestraszna dla kadetek Nike.Pierwszy mecz nowego sezonu przeciwko MOS Wola Warszawa wzbudził sporo emocji. Ostrołęczanki po emocjonującym tie-breaku okazały się lepsze, co ucieszyło wszystkich kibiców. Jeszcze ciekawszy przebieg miało wyjazdowe starcie z Esperanto Warszawa. Siatkarki Nike w pierwszym secie zdeklasowały swoje rywalki, podobnie było w secie trzecim. Pole gry oddały w secie drugim, z kolei w czwartym toczyła się wyrównana walka do 31. punktu gospodyń. Tie-break drugi raz w sezonie padł łupem ostrołęczanek i to one cieszyły się z dwóch punktów.

W niedzielę rywalem Nike była Atena Warszawa. Przegrany pierwszy set wprowadził trochę nerwowości, lecz kolejne sety były już dla Nike: zarówno zdecydowanie (do 20 i 19), jak i po walce na przewagi (do 24). Podopieczne trenera Pakieły wygrały 3:1 i są jednym z dwóch zespołów, który po trzech meczach w I lidze ma komplet punktów (drugim jest Legionovia).

- Zwycięstwa i kolejne punkty cieszą, ale sama gra już nieco mniej. To nie były najlepsze mecze w naszym wykonaniu. Mieliśmy straszne problemy z zagrywką. W tych dwóch meczach wykorzystaliśmy chyba limit błędów w polu zagrywki do końca rundy zasadniczej. Ale były też pozytywne aspekty w naszej grze. Z dobrej strony w niedzielnym meczu pokazały się zawodniczki, które w dwóch pierwszych meczach miały miej szans do gry - podsumował Tomasz Pakieła na stronie internetowej klubu (nike-ostroleka.pl).

Esperanto Warszawa - Nike Ostrołęka 2:3 (10:25, 25:18, 14:25, 31:29, 13:15)

Nike Ostrołęka - Atena Warszawa 3:1 (22:25, 25:20, 26:24, 25:19)


Nike Ostrołęka: Wiktoria Lipka, Natalia Mierzejewska, Sandra Zuśka, Zuzanna Brewczyńska, Klaudia Lendzioszek, Gabriela Lendzioszek, Klaudia Waśkiewicz (libero), Maria Sobczak (libero), Zofia Dudziec, Gabriela Kosek, Marta Komosińska, Kamila Kolanowska, Julia Grądzka.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.