Siatkarki Nike ogrywają wicelidera

Siatkówka 10 lutego 2011 Komentarzy

W zaległym meczu II ligi siatkówki kobiet zespół Nike Ostrołęka pokonał na wyjeździe wicelidera rozgrywek AZS Politechnikę Radomską 3 : 1. To, jak dotychczas, jedna z największych niespodzianek obecnego sezonu.

Pierwszy set spotkania, zakończył się zwycięstwem gospodyń do 19, chociaż przez długi czas wynik oscylował wokół remisu. Porażka w inauguracyjnym secie nie załamała naszego młodego zespołu, a wprost przeciwnie, zmobilizowała do lepszej gry. W kolejnych setach drużyna Nike grała coraz pewniej, a co najważniejsze skutecznie. Doświadczone zawodniczki z Radomia był momentami bezsilne wobec udanych zagrań naszych siatkarek. Jedynie w ostatniej partii meczu ostrołęczanki prowadząc 24:20 roztrwoniły przewagę i było trochę emocji. Na szczęście udało się zdobyć decydujący punkt i przypieczętować cenne zwycięstwo. Dzięki tej wygranej drużyna Nike wraca do walki o pierwszą czwórkę dającą prawo gry o awans do I ligi.

W Radomiu doskonałe zawody rozegrała nasza rozgrywająca Małgorzata Kupisz, która umiejętnie kierowała grą zespołu. Świetnie dysponowane były też młode zawodniczki Gabriela Borawska - nie do zatrzymania w ataku oraz libero Marta Skiba – podbijająca wiele trudnych piłek w obronie. Zdaniem trenera Roberta Kupisza tak naprawdę na duże słowa pochwały zasłużył cały zespół, który mimo kłopotów kadrowych (kontuzje Martyny Zyśk, Anny Korol i Anny Niedbajło) pokazał wielką wolę walki i, jeszcze raz, że w tej ekipie drzemią spore możliwości.

AZS Politechnika Radomska – Nike Ostrołęka 1:3 (25:19, 23:25, 21:25, 23:25)

Skład Nike: Kupisz, Borawska, Iwaniuk, Grzeszczak, Gromadzka, Nasiadka, Skiba (libero) oraz  Kaczyńska, Ag. Niedbajło, Stepnowska