Siódemka wystartowała w Warszawie: Maria Jabłońska najlepsza w pchnięciu kulą

Lekkoatletyka 24 września 2024 0 Komentarzy

22 wrześnie w pierwszy dzień jesieni zawodnicy UKS Siódemka Ostrołęka startowali na stadionie AWF w Warszawie w mityngu podsumowującym Warszawska Ligę Lekkoatletyczną.

Najlepiej wypadła Maria Jabłońska, która wygrała konkurs pchnięcia kulą w kategorii U-14 pchając kulą o ciężarze 2 kg na odległość 9,58m, co jest jej nowym rekordem życiowym. Maria wystąpiła także w konkursie kuli 3 kg, gdzie rywalizując z o 4 lata starszymi rywalkami zajęła trzecie miejsce (7,53m).

Drugi w biegu na 1500m był Artur Mrozek z nowym rekordem życiowym - 4:18,19s. Trzecie miejsce w kategorii U-14 w pchnięciu kulą 2 kg zajęła Wiktoria Rutkowska – 9,16m (rekord życiowy). Wiktoria biegała także na 200m osiągając wynik 32,28s.

Czwarte miejsce w trójskoku i siódme w pchnięciu kulą 3kg zajęła Julia Pyskło osiągając odpowiednio 9,27m (rekord życiowy) i 6,48m, a w skoku w dal szóste miejsce zajęła Laura Dąbrowska (4,14m).