Słowik poprowadził Podlaski ZPN do medalu Pucharu Deyny

Piłka nożna 10 lipca 2017 1 Komentarz

Za nami finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli Pucharu im. Kazimierza Deyny. Zawody odbyły się w dniach 2-8 lipca w Płocku, a my skierowaliśmy naszą uwagę na Damiana Słowika, wychowanka Korony Ostrołęka i kapitana kadry Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Efekt turniejowych zmagań: trzecie miejsce dla Podlasia, triumf Mazowsza.

O Damianie Słowiku, reprezentującym ostatnio barwy Jagiellonii Białystok, pisaliśmy ostatnio w naszym serwisie. Utalentowany piłkarz otrzymał bowiem zaproszenie na testy do angielskiego Fleetwood Town i w najbliższym czasie wyruszy do Anglii. Zanim jednak stanie przed tym wyzwaniem, pojechał na finał Pucharu Deyny do Płocka jako kapitan Podlaskiego ZPN.

W fazie grupowej gracze Podlaskiego ZPN przegrali z Małopolskim ZPN 1:3 oraz pokonali Wiekopolski ZPN 2:0 i Śląski ZPN 2:1. Drugie miejsce w grupie oznaczało możliwość walki o trzecie miejsce w całym turnieju, gracze z Podlasia w małym finale pokonali Dolnośląski ZPN 4:2. Zwyciężyli piłkarze z Mazowsza, którzy w finale wygrali z Małopolskim ZPN 3:1. Słowik - jako kapitan drużyny - mógł wznieść w górę okazały puchar.

Klasyfikacja końcowa OOM 2017: 1. Mazowiecki ZPN; 2. Małopolski ZPN; 3. Podlaski ZPN; 4. Dolnośląski ZPN; 5-6. Pomorski ZPN i Śląski ZPN; 7-8. Podkarpacki ZPN i Wielkopolski ZPN.