Sparingowy prima aprillis siatkarzy Energi Omis [ZDJĘCIA]

Siatkówka 02 kwietnia 2016 Komentarzy

1 kwietnia w hali sportowej przy Partyzantów w Ostrołęce odbyło się sparingowe spotkanie siatkarzy Energi Omis Ostrołęka. Biało-czerwoni zmierzyli się z II-ligowym SKS Hajnówka. Tradycją tego dnia jest robienie psikusów i taki sprawili również goście, którzy dość niespodziewanie wygrali 3:2.

Ekipa SKS Hajnówka to czołowy zespół drugiej ligi. Podopieczni Jacka Malczewskiego wygrali rundę zasadniczą i pewnie awansowali do turnieju półfinałowego o awans do I ligi. Co więcej, tak grająca ekipa z Hajnówki jest z pewnością w stanie powrócić na zaplecze Plus Ligi. Obie drużyny podeszły więc do spotkania całkiem poważnie, Hajnówka gra o awans do I ligi, a Energa Omis - o to by się w niej utrzymać.

Kibice mogli obejrzeć całkiem dobre spotkanie - obie drużyny zagrały z dużym zaangażowaniem i walczyły o każdą piłkę. W zespole gości wyróżniali się byli gracze ostrołęckiego zespołu Daniel Saczko i Damian Wierzbicki. Pierwszy z nich w Hajnówce gra na pozycji przyjmującego i robi to z dobrym skutkiem, drugi - stanowi o sile ataku hajnowian. Widać to było w pierwszym i drugim secie. Obie partie wysoko wygrali goście i warto dodać, że była to wygrana zasłużona, ponieważ od początku do końca partii kontrolowali boiskowe wydarzenia. Biało-czerwoni otrząsnęli się w dwóch kolejnych setach, zagrali zdecydowanie lepiej blokiem oraz w polu zagrywki, dzięki czemu doprowadzili do tie-breaka. W nim trener Malczewski powrócił do składu z pierwszych dwóch setów, co zakończyło się zwycięstwem Hajnówki 16:14.

Trener Andrzej Dudziec ma z pewnością nad czym pracować przed rozpoczynającą się 16 i 17 kwietnia fazą play-out. Jego podopieczni pokazali jednak fragmenty bardzo dobrej gry w trzecim i czwartym secie, co dobrze wróży przed decydującymi pojedynkami o utrzymanie z KPS Kęty. W zespole z Ostrołęki wciąż panuje spora - ale zdrowa - rywalizacja i szkoleniowiec Energi Omis wciąż może zastanawiać się na których zawodników postawić, szczególnie na pozycji przyjmującego. W spotkaniu z SKS Hajnówka nie wystąpił kontuzjowany libero Krzysztof Kołodziej.

Energa Omis Ostrołęka - SKS Hajnówka 2:3 (18:25, 19:25, 25:17, 25:19, 14:16)

Skład Energi Omis:
1 set: Cichocki, Obermeler, Nowosielski, Szaniawski, Faryna, Plizga, Zalewski (libero)
2 set: Cichocki, Obermeler, Nowosielski, Zimoń, Faryna, Plizga, Zalewski (libero)
3 set: Cichocki, Obermeler, Tomczak, Zimoń, Faryna, Ostrowski, Zalewski (libero)
4 set: Cichocki, Obermeler, Tomczak, Zimoń, Szwaradzki, Ostrowski, Zalewski (libero)