Sportowe Wakacje w Mieście 2026 już od 27 czerwca! Moc bezpłatnych atrakcji w Ostrołęce [HARMONOGRAM]

Inne 24 czerwca 2026 0 Komentarzy

Już 27 czerwca w Ostrołęce ruszają „Sportowe Wakacje w Mieście 2026". To największa wakacyjna akcja sportowo-rekreacyjna dla dzieci i młodzieży w mieście, na którą zaprasza Prezydent Miasta Ostrołęki Paweł Niewiadomski. Co najważniejsze - wszystkie wydarzenia są całkowicie bezpłatne.

Wakacyjny cykl rozpocznie Rodzinny Rajd Rowerowy na Powitanie Lata, a później na uczestników czekać będą liczne sportowe emocje.

W programie znalazło się wiele turniejów dla miłośników rywalizacji. Uczestnicy będą mogli wziąć udział m.in. w turniejach piłki nożnej 1 na 1, turnieju szachowym, turnieju tenisa stołowego, turnieju gry EA Sports FC 26 oraz turnieju siatkówki plażowej. Turnieje w ramach „Sportowych Wakacji w Mieście" swoim patronatem objął Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki.

To jednak dopiero początek atrakcji. Miłośnicy aktywnego wypoczynku będą mogli spróbować swoich sił podczas treningów organizowanych przez ostrołęckie kluby sportowe. Na lekkoatletów czekać będą zajęcia prowadzone przez Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka oraz UKS Clan Ostrołęka. Pasjonaci sportów walki wezmą udział w treningach bokserskich z UMKS Victorią Ostrołęka, kickboxingu z Fight Academy Ostrołęka oraz karate z Ostrołęckim Klubem Karate Kyokushin.

Nie zabraknie również zajęć dla miłośników innych dyscyplin. Węgiersko-Polska Szkoła Szermierki Szablą Ostrołęka zaprasza na treningi szermiercze, UKS Diament Ostrołęka na zajęcia piłki ręcznej, a UKS Olimp Ostrołęka na treningi siatkówki. Dziewczęta zainteresowane futbolem będą mogły rozwijać swoje umiejętności podczas treningów prowadzonych przez KS Jantar Ostrołęka.

W programie znalazły się także treningi wieloboju atletycznego z UKS Atleta Ostrołęka, zajęcia sportów sylwetkowych organizowane przez KSS Kuźnia Ostrołęka oraz treningi badmintona przygotowane przez KS Badminton Ostrołęka. Na wszystkich, którzy lubią ruch w rytm muzyki, czekać będą warsztaty taneczne prowadzone przez Bezwahania Dance Center Ostrołęka.

Wakacje to również doskonała okazja do zdobycia nowych umiejętności. W Parku Wodnym najmłodsi mieszkańcy miasta będą mogli bezpłatnie korzystać z pływalni oraz gry w bowling. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował także zajęcia z tenisa ziemnego prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora.

O bezpieczeństwo nad wodą zadba WOPR-OS Ostrołęka, organizując warsztaty obejmujące m.in. kurs pierwszej pomocy, pokazy sprzętu ratowniczego oraz możliwość przepłynięcia się łodzią ratowniczą. W trakcie wakacji młodzież będzie mogła również bezpłatnie korzystać ze stołów do tenisa stołowego oraz sektora sportowego Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia, a także boiska ze sztuczną nawierzchnią im. Aleksandra Harabasza.

Organizatorzy podkreślają, że wszystkie wydarzenia w ramach „Sportowych Wakacji w Mieście" są całkowicie bezpłatne. To doskonała okazja, by aktywnie spędzić wakacje, rozwijać pasje oraz poznać nowych ludzi.

Nie siedź w domu. Trenuj, rozwijaj swoje pasje, poznawaj nowych ludzi i przeżyj wakacje pełne sportowych emocji" — zachęcają organizatorzy.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Wideo do artykułu:
Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Dodaj Komentarz