Spotkanie władz miasta ze środowiskiem sportowym. Będzie nowy system podziału dotacji

Inne 09 stycznia 2019 31 Komentarzy

Dziś doszło do konsultacji władz miasta ze środowiskiem sportowym w ramach planowanego podziału środków finansowych na kulturę fizyczną. Okazało się, że szykowany jest zupełnie nowy system dotowania sportowców. Prezydent Łukasz Kulik deklarował, że miasto nie będzie chciało zarabiać na sportowcach, a będzie ich wspierać.- Myślę, że to nowe rozdanie w historii ostrołęckiego sportu. Zaprosiłem Was, żeby rozmawiać o Waszych oczekiwaniach, ale przede wszystkim o tym, jak będzie wyglądał ten podział środków na sport. To jest taka kwestia, która wszystkich interesuje - rozpoczął spotkanie Łukasz Kulik, po czym przedstawił swoich współpracowników - radnego Mariusza Łubę, przewodniczącego rady miasta Wojciecha Zarzyckiego oraz Arkadiusza Dobkowskiego (ostatnio pracującego na stanowisku dziennikarza). Ten ostatni będzie odpowiedzialny za wdrożenie nowego systemu podziału środków miejskich na sport.

Prezydent miasta zdradził już kilka propozycji, jakie samorząd ma mieć dla sportowców z Ostrołęki. Podział ma obowiązywać ze względu na młodzież i seniorów oraz sporty indywidualne i zespołowe.

- Zawsze było to uznaniowe, składaliście wnioski i to było w decyzji rady i prezydenta. Ja przez cztery lata, jak byłem radnym, nigdy nie mogłem znaleźć tego wzoru, nie potrafiłem tego rozszyfrować. Teraz chcemy Wam zaproponować nową formułę. Jeżeli chodzi o punktację i podział będziemy to wypracowywać. Chcemy zaproponować podział środków w dwóch pulach, oczywiście nie sugerujcie się kwotą zapisaną w budżecie, bo tego od nas wymagały wskaźniki finansowe na ten moment. Po pierwsze, mamy sport juniorski i seniorski oraz dyscypliny indywidualne i zespołowe. Chciałbym doprowadzić do sytuacji takiej, że jeżeli szkolicie młodzież i dzieci w rocznikach juniorskich i jest to ta sama dyscyplina, to bez względu na to, czy to klub X czy Y, to jest w stanie wykazać zapotrzebowanie, to dostają wszyscy taką samą stawkę. Chcemy to znormalizować, żeby to była jedna stawka dla wszystkich. Wiem, że każdy z Was gra w innej lidze, ale też jesteśmy w stanie to wyliczyć. W ramach dyscyplin, piłka nożna ma więcej wyjazdów, koszykówka mniej. Jesteśmy w stanie to unormować w ramach wspólnych rozmów (...) Będziemy się spotykać w ramach mniejszych grup, żebyśmy wypracowali wspólną formę przejrzystości. Żeby nie powstawały dyskusje, że ten dostał więcej, a ten mniej - wyjaśniał Kulik.

Inaczej finansowani mają być także seniorzy. Kulik chce doprowadzić do sytuacji, że seniorzy będą otrzymywać dofinansowanie z miasta pod kątem promocji Ostrołęki, a  nie konkretnie samego uprawiania sportu.

- Chciałbym, żeby seniorzy byli finansowani z pieniędzy na promocję, a nie pieniędzy na sport. Chciałbym żeby sport odpowiadał za szkolenie młodzieży, a promocja za sport seniorski - dodał.

Przedstawiciele klubów sportowych również zgłaszali swoje propozycje. Poruszona została kwestia zakupu aparatury do pomiaru czasu przy biegach, odpowiedniego parkietu dla tancerzy w sali w OCK czy też publikowania wykazu zaplanowanych imprez, tak by można było dostosować termin imprezy sportowej do wolnych terminów w danym obiekcie. Kolejne spotkania mają być przeprowadzane z podziałem na dyscypliny sportowe.

Władze miasta zapowiedziały również nowy program stypendialny dla juniorów i seniorów, a także mówił o potrzebie dyskusji w sprawie dostępu do obiektów sportowych w mieście, a mianowicie, żeby stawki były racjonalne. Padło również niezwykle ważne zapewnienie - że miasto nie będzie chciało zarabiać na sportowcach.

- My jeżeli będziemy wspierać sport, to nie chcemy tego robić po to, żeby na Was zarabiać pieniądze. Sport to inna rzecz, Wy poświęcacie swój czas, pracujecie z dziećmi, z młodzieżą, żeby rozwijać ich pasje. Umówmy się, że jak miasto ma potencjał do zarabiania pieniędzy, to na tym, że poświęcacie swój czas, pieniędzy zarabiać nie musi - stanowczo zaznaczył prezydent miasta.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze

...
19:08, 09 stycznia 2019

lol

fota nr 14 mistrz :D

ocena: -         zgłoś
...
19:17, 09 stycznia 2019

Gość

Trzech króli na "K" Kaszana Kamera i Kwadratowy łeb

ocena: -         zgłoś
...
19:46, 09 stycznia 2019

Gość

Tyle zrozumiałem, że nic nie zrozumiałem poza tym, że będzie kupa biurokracji

ocena: -         zgłoś
...
19:49, 09 stycznia 2019

Gość

wreszcie pan redaktor bedzie miał cos do powiedzenia a na sporcie sie nie zna

ocena: -         zgłoś
...
19:54, 09 stycznia 2019

Gość

Mam pytanie czy za lepszą dotację jest taka sama stawka jak za dobre artykuły

ocena: -         zgłoś
...
20:37, 09 stycznia 2019

Gość

no i wyszlo szydło z worka narew nie ma druzyn mlodziezowych wiec mała kasa sie nalezy

ocena: -         zgłoś
...
20:58, 09 stycznia 2019

Kibic

Jeżeli ten człowiek będzie dzielił dotację to dla Narwi nie ma żadnych nadziei. Nie łudźcie się

ocena: -         zgłoś
...
21:12, 09 stycznia 2019

Narwianin

Do kibic (zaoewne  korony ) Czasy kiedy jeden dzielił minęły. 80%-20 % mówi samo za siebie . Narew nigdy nie zginie bo ten klub ma oddanych kibiców ... Ten klub podnieśli kibice . Maryw sie o siebie My sobie poradzimy
soortowo  pozdrawiam  

ocena: -         zgłoś
...
21:44, 09 stycznia 2019

Gość

to ciekawe bo pan Redaktor Arkadiusz dość ścisło współpracował z Koroną, czy to dobrze wróży? Jednak najbardziej obawiam się jak tyle kasy jest w rękach tak zadłużonych prywatnie osób

ocena: -         zgłoś
...
21:53, 09 stycznia 2019

Benedict Cucumber Breath

Bardzo rozsądnie mówi pan prezydent, oby udało się to uczynić. Panu Dobkowskiemu jakoś nie ufam znając go ze sportowych koneksji z różnymi klubami np. upadłą Tęczą Łyse, ale może warto dać szansę na resocjalizację.......

ocena: -         zgłoś
...
22:06, 09 stycznia 2019

Gość

kto to na zjdęciu głównym po lewej od prezydenta?

ocena: -         zgłoś
...
22:14, 09 stycznia 2019

Gość

no tak Arus musial sie zalapac

ocena: -         zgłoś
...
23:17, 09 stycznia 2019

vbiks

Przypominam tylko, że pan Arkadiusz był w zarządach Tęczy Łyse i Energi Ostrołęka.Oba te kluby upadły. Najpierw należy wyjaśnić czy to przypadek czy może ten pan maczał w tym palce a później brać go do takiego projektu

ocena: -         zgłoś
...
23:18, 09 stycznia 2019

Gość

A KASZANA gdzie

ocena: -         zgłoś
...
23:25, 09 stycznia 2019

radek

vbiks to nic ten pan mógł też współpracować ze starą Narwią, która też upadła. Wielki autorytet sportowy  

ocena: -         zgłoś
...
00:12, 10 stycznia 2019

Jan

Dobkowski? Jaja sobie robicie?  Kolejny któremu ogrodnik się odwdzięczył za wierność.Z dziennikarzami trzeba dobrze żyć.

ocena: -         zgłoś
...
06:41, 10 stycznia 2019

Mariola

Kilig du..p..ą po stadionie będzie promowany

ocena: -         zgłoś
...
08:06, 10 stycznia 2019

Baltazar

Kamera, to trzeba mieć zboczenie i jeździć z kamero rowerem, a kwadraciak - kretacz, wredna złotówka. Kaszana? - też 3 na podium.  

ocena: -         zgłoś
...
08:10, 10 stycznia 2019

:D

Dobkowski?!:)))) To już nic naprawdę w życiu się nie udało, że trzeba było ratować Arkadiiusza!? No straszne to...Kleczkowski, Dobkowski...jeszcze ten Kaszan...same asy:D

ocena: -         zgłoś
...
08:32, 10 stycznia 2019

Kalamazoo

Co do tego Pana z redakcji to trzeba mu oddać że a kwestiach sportowych może i coś wie ale jest osobą nie rzetelną, nielojalną i idzie tam gdzie są pieniądze. Zawsze pcha się nawet jak mu drzwi zamykają. A po wyborach to bidak tak urósł że narody się kłaniajcie. Żałosne.

ocena: -         zgłoś
...
08:43, 10 stycznia 2019

gosc

spotkanie nic nie wniosło i zadnych konkretnych decyzji .  

ocena: -         zgłoś
...
08:47, 10 stycznia 2019

Gość

Podobno Lyzwa ma byc nowym prezesem korony

ocena: -         zgłoś
...
09:09, 10 stycznia 2019

Gość

"Za dobre artykuły trzeba zapłacić". A za dotację?

ocena: -         zgłoś
...
09:52, 10 stycznia 2019

Jan

Spotkanie to wprowadziło chyba więcej niepewności i zamętu niż jakiś konkretów. A stwierdzenie Pana Prezydenta "że wszyscy będą zadowoleni" to czysty populizm i zawiało trochę komuną. Co do osoby Pana Arkadiusza to faktycznie na sporcie może się trochę zna, ale Ci co w sporcie siedzą to wiedzą, że jest to postać w środowisku dość mocno kontrowersyjna. I od pieniędzy powinna być trzymana z daleka.  

ocena: -         zgłoś
...
10:27, 10 stycznia 2019

Gość

Widzę, że więcej kontrowersji od podziału budzi pan Arkadiusz. Niestety również nie mam dobrych wspomnień z nim związanych, poza tym jest mocno stronniczy. Jak się zafiksuje na punkcie swoich dobroczyńców, to cały miesiąc można czytać o wspaniałych meczach cudownej Tęczy JBB Łyse, później całkowicie stracić ją z zasięgu wzroku bo najlepszym i najwspanialszym klubem w regionie jest Korona Ostrołęka ze wspaniałym Andrzejem Łyzińskim (zobacz memy!) oraz prezesem Arturem Laskowskim  (chcesz dołączyć?)

ocena: -         zgłoś
...
10:43, 10 stycznia 2019

dd

(Moja) Ostrołęka dla wszystkich. A Jaką posadkę otrzyma Jan Kowalski z Ostrołęki?

ocena: -         zgłoś
...
11:34, 10 stycznia 2019

Klamazoo

Panie prezydencie spotkanie spotkaniem ale trzeba już organizować spotkania z przedstawicielami poszczególnych dyscyplin bo czas leci.

ocena: -         zgłoś
...
12:12, 10 stycznia 2019

Gość

Kalamazoo a Ty to chyba z wladzami gminy Kadzidlo wspolpracujesz. Czy sie przeniosles?

ocena: -         zgłoś
...
13:40, 10 stycznia 2019

Gość

Toż pan redaktuuur Arkadiusz zna się na sporcie jak świnia na gwiazdach. Popieram "gościa: z 10:27. W punkt!

ocena: -         zgłoś
...
14:05, 10 stycznia 2019

Lucyna 2

Kaszana weźmie kasę z miasta i podzieli  

ocena: -         zgłoś
...
16:20, 10 stycznia 2019

Awf

Niezła kaszanka się szykuje..

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.