Sprawdzili kondycję podczas Testu Coopera [ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 19 września 2016 Komentarzy

Test Coopera, jaki rozegrany został w ubiegłą sobotę w Ostrołęce, był absolutną nowością na sportowej mapie miasta. Pierwsze tego typu zawody sportowe spotkały się z pozytywnym odbiorem. Udział w teście wzięło 56 osób. Zobacz zdjęcia i wyniki.

Wspomniany test to próba wysiłkowa, pozwalająca zbadać poziom kondycji. Polega ona na przebiegnięciu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. Czyli zupełnie odwrotnie jak w standardowych biegach, gdzie biegamy na dystans i liczymy czas biegu. Tu liczył się przebiegnięty dystans w określonym czasie.

Startujący zawodnicy pokonali w sumie 118 km 55 m, w tym kobiety 60 km 311 m, a mężczyźni 57 km 744 m. Średni pokonany dystans przez kobiety to 2071 m, a przez mężczyzn 2624 m. Najmłodszą uczestniczką testu była sześcioletnia Natalia Wekwejt, która pokonała dystans 2075 metrów, a najmłodszym zawodnikiem - Wojciech Jankowski - 2298 m. Wyróżniono także najstarszych: Elżbietę Deptułę (1702 m) i Jerzego Grabowskiego (1965 m). Czas na najlepsze wyniki. Najdłuższy dystans wśród pań pokonała Paula Wójtowicz z UKS Clan Ostrołęka - 2520 metrów. Druga była Julia Bożomańska - 2421 m, a trzecia Łucja Kaliszewska - 2400 m. Najlepszym zawodnikiem był Adam Piątkowski z UKS Siódemka Ostrołęka - 3384 m, drugie miejsce zajął Ryszard Gurzęda - 3176 m, a trzecie Mateusz Kaczyński - 3024 m.

WYNIKI TESTU COOPERA - w załączniku.  (0 B)

Imprezą towarzyszącą testowi był Bieg Solidarności. W kategorii kobiet wygrała Małgorzata Mierzejewska (2290 m), przed Haliną Pierzchałą (2070 m) i Justyną Sokołowską (2026 m). Wśród panów triumfował Tomasz Kwiatkowski (2747 m), drugi był Jakub Żmudziński (2490 m), a trzeci Grzegorz Grzegrzółka (2253 m).

Organizatorem imprezy był klub UKS Clan Ostrołęka. Patronat nad Testem Coopera objęli: prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski, przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Jerzy Grabowski, przewodniczący NSZZ Solidarność oddział Ostrołęka Aleksander Zawalich, starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł i przewodniczący Rady Powiatu Ostrołęckiego Krzysztof Mróz.