Srebrny medal Macieja Lewandowskiego w Mistrzostwach Polski

Pływanie 20 grudnia 2011 Komentarzy

Z zakończonych MP w pływaniu, które odbyły się w dniach 15-18.12.2011r. w Poznaniu Maciej Lewandowski reprezentujący obecnie płocki klub wrócił ze srebrnym medalem w sprincie na 50m motylkiem

, przegrywając o włos złoto, które zdobył ubiegłoroczny triumfator na tym dystansie, Marcin
Babuchowski z Łodzi.

Maciek co prawda zdobył medal z cenniejszego kruszcu niż w ubiegłym roku gdzie zajął 3-cie miejsce na tym dystansie ale niedosyt pozostawił większy gdyż złoty medal był w zasięgu...1-nej setnej sekundy.

Maciej popłynął wspaniale ten wyścig prowadząc przez cały dystans, dopiero niewielki błąd przy dopłynięciu do ściany zaważył o kolorze krążka i to jest ta esencja sportu, która wyzwala w nas, kibicach tyle emocji. Do srebrnego medalu dorzucił 6-ste miejsce na 50m grzbietem co jest również dobrym wynikiem zważywszy,że grzbiet nie jest jego stylem.

Tym większe brawa należą się pływakowi z naszego miasta, gdyż do tych mistrzostw przygotowywał się sam na ostrołęckim Aquaparku, będąc dla siebie również i trenerem, także sukces w 100% należy do niego.