8 medali ostrołęckich pływaków na zawodach w Mławie [ZDJĘCIA]

Pływanie 26 listopada 2011 Komentarzy

W dniach 19-20 listopada w pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie odbyły się Zawody Pływackie o Puchar Prezesa Klubu Płetwal Mława. Do udziału w zawodach zgłosiło się ok. 220 zawodniczek i zawodników z różnych miast Polski m.in.

Olsztyna, Wyszkowa, Pułtuska, Płońska, Wyszkowa, Gdańska, Warszawy, Ciechanowa, Sierpca, Bielska Podlaskiego, Łodzi, Ostrołęki, Radomia, Warszawy oraz Mławy.

Reprezentantami Ostrołęki byli zawodnicy klubu UŚKS Ostrołęka w sładzie: Choromańska Martyna, Murawska Maria, Wikieł Angelika, Wikieł Żaklina, Kwiatkowski Maciej i Bojarski Karol. Zawody przebiegały nieco inaczej ni ż zwykle są organizowane, bowiem I dnia na dystansach 50-metrowych zrobiono eliminacje i finały, co bardzo podgrzało atmosferę zarówno zawodników jak i kibiców. Finaliści mogli się poczuć jak wielkie gwiazdy pływania.

W finałach wystąpili: Marysia, Angelika, Żaklina i Karol Bojarski. Medale z Mławy przywieźli: Wikieł Żaklina – 3 złote:50m klasykiem i motylkiem oraz 100m klasykiem, Angelika Wikieł – 2 złote:50 i 100m klasykiem, srebro:100m zmianą i brąz 50 motylkiem i Karol Bojarski złoto na 50 motylkiem. Bardzo dobry start zaliczyła 8-letnia Marysia, która pomimo startu z 2 lata starszymi pływaczkami zajęła 6 miejsce płynąc w finale na 50m grzbietem. Gdyby nie dyskwalifikacja na 50m dowolnym, również płynęłaby w finale.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.