Środa w IV lidze: Porażka Narwi, trzy punkty Troszyna [WYNIKI, TABELA]

Piłka nożna 18 maja 2022 4 Komentarze

Narew Ostrołęka przegrała z Ząbkovią Ząbki 1:2 w wyjazdowym meczu 28. kolejki IV ligi mazowieckiej. Przed własną publicznością wygrał za to KS CK Troszyn, który pokonał niżej notowany Huragan Wołomin 4:1.

Zacznijmy od meczu Narwi. Ząbkovia objęła prowadzenie w 27. minucie. Zawodnik gospodarzy dośrodkował z lewej strony boiska, a tam jeden z defensorów Narwi niefortunnie interweniował i kompletnie zaskoczył Dawida Rosiaka. Gol samobójczy dał prowadzenie miejscowym. W 37. minucie Ząbkovia podwyższyła na 2:0. Tym razem gospodarze przeprowadzili składną akcję, wymieniając piłkę na małej przestrzeni i przenosząc grę na 15. metr, gdzie jeden z graczy Ząbkovii uderzył niezwykle precyzyjnie - bramkarz Narwi nie miał szans na skuteczną interwencję.

Ale jeszcze przed przerwą Narew zdobyła gola kontaktowego. Bramkarz Ząbkovii trochę się zagalopował - wybiegając do dośrodkowania staranował zawodnika Narwi. Sytuacja wyglądała groźnie, a sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Damian Gałązka.

W drugiej połowie bramek już nie zobaczyliśmy, choć nawet w jednej z ostatnich akcji Narwianie byli blisko wyrównania. Ostatecznie z Ząbek wrócili bez punktów.

Zwycięstwo odnotowała za to drużyna KS CK Troszyn. Zespół z powiatu ostrołęckiego ograł u siebie Huragan Wołomin 4:1 po golach Kamila Majkowskiego, Jakuba Stepnowskiego (dwa trafienia) i Dawida Kałka.