Stałe fragmenty na wagę 3 punktów. Narew Ostrołęka pokonała lidera IV ligi [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 30 października 2021 6 Komentarzy

Narew Ostrołęka nie była faworytem tego spotkania, ale konsekwencja taktyczna, serce zostawione na boisku oraz doskonale wykonywane stałe fragmenty gry sprawiły, że na stadionie przy ul. Witosa cieszyli się kibice niebiesko-czerwonych. Narew wygrała z dotychczasowym liderem, Mławianką Mława, 2:0.

W 6. minucie meczu Narew wyszła na prowadzenie. Dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego, tam piłkę zagrywa Gałązka, dopada do niej Kraska i wykłada Maciejowi Staszczukowi, któremu pozostała już tylko formalność, a później radość po zdobyciu gola. Trzeba przyznać, że był to doskonale rozegrany stały fragment gry - każdy jego element wyglądał na przemyślany, a to zakończyło się zaskoczeniem graczy Mławianki i golem na 1:0.

W 31. minucie powtórka z rozrywki. Kolejny rzut wolny z okolic środka boiska, długa piłka w pole karne, Gałązka zagrywa głową wzdłuż bramki, a tam do piłki dopada Oleh Ohrimienko i pakuje ją do bramki. Goście mogli być wyraźnie zaskoczeni takim obrotem sprawy, gdyż nie mogli znaleźć sposobu na obronienie się przy dobrze wykonywanych przez gospodarzy stałych fragmentach gry.

W 56. minucie blisko strzelenia bramki była Mławianka. Kacper Stepnowski interweniował poza polem karnym, faulując zawodnika Mławianki, za co dostał też żółtą kartkę. Rzut wolny z 17. metra został uderzony bardzo dobrze, ale Stepnowski wyciągnął się jak struna i w efektowny sposób odbił piłkę.

W 90. minucie czerwoną kartką, za drugą żółtą, został ukarany wspomniany już Kacper Stepnowski. Sytuacja była bliźniacza, jak przy pierwszym "żółtku" - Kacper interweniował poza polem karnym, gdzie zahaczył zawodnika Mławianki. Mimo tej sytuacji, Stepnowski był dziś pewnym punktem Narwi, interweniując na naprawdę wysokim poziomie.

Stepnowskiego w bramce zastąpił Radczenko (wszedł za zawodnika z pola - Małkiewicza) i już w pierwszej interwencji pokazał klasę, broniąc "na raty" trudny strzał z rzutu wolnego.

Narew Ostrołęka - Mławianka Mława 2:0 (2:0)

Bramki: Staszczuk 6, Ochrimenko 37

Narew Ostrołęka: Stepnowski – Niedźwiecki, Dąbrowski, Ochrimenko – Ziemak, Małkiewicz (90. Radczenko), Strzeżysz (70. Białobrzeski),  Gałązka – Kraska (80. B. Bieńkowski), Olesiński, Staszczuk (75. Karwowski).