zdjecie 8617

Stanisław Nowaczyk o fazie play-off: "Nowe rozdanie, nowe możliwości"

Siatkówka 01 kwietnia 2015 Komentarzy

Siatkarze Pekpolu Ostrołęka zakończyli rundę zasadnicza rozgrywek Krispol I ligi na siódmym miejscu. Biało-czerwoni przygotowują się już do fazy play-off, w której zmierzą się ze Ślepskiem Suwałki. O minionej rundzie, przyszłych meczach oraz planach grania meczów Plus Ligi w Ostrołęce rozmawialiśmy z prezesem klubu Stanisławem Nowaczykiem.

Siatkarze Pekpolu Ostrołęka zakończyli rundę zasadnicza rozgrywek Krispol I ligi na siódmym miejscu. Biało-czerwoni przygotowują się już do fazy play-off, w której zmierzą się ze Ślepskiem Suwałki. O minionej rundzie, przyszłych meczach oraz planach grania meczów Plus Ligi w Ostrołęce rozmawialiśmy z prezesem klubu Stanisławem Nowaczykiem.

- Z wyniku w rundzie zasadniczej jestem zadowolony - mówi szef ostrołęckiego klubu - Został spełniony plan, który zakładaliśmy po pierwszej rundzie, chcieliśmy utrzymać siódme miejsce. Teraz czeka nas faza play-off, a wiadomo że to nowe rozdanie i nowe możliwości.

W play-off Pekpol zmierzy się ze starym znajomym, jakim jest Ślepsk Suwałki. Suwalczanie to rewelacja rozgrywek i zespół, który przez wielu ekspertów uznawany jest za najlepiej grającą ekipę rundy zasadniczej. Z drugiej strony, PZPS wprowadził nowy system rozgrywek w ćwierćfinałach i dzięki niemu może dojść do wielu niespodzianek. Gra się bowiem do dwóch zwycięstw a pierwszy mecz rozgrywany jest na boisku zespołu niżej notowanego. Jak szanse na wygraną Pekpolu ze Ślepskiem ocenia prezes Nowaczyk?

- Ślepsk Suwałki pokonał nas dwukrotnie wysoko, ale nie graliśmy w tych meczach swojej siatkówki. Z szacunkiem podchodzimy do przeciwnika, lecz w drugiej fazie rozgrywek każdy wynik jest możliwy. Nie mieliśmy swoich wymarzonych rywali na play-off. Naszym celem było wygranie wszystkich meczów w końcówce sportowo, nie kalkulowaliśmy - mówi.

Ostrołęccy kibice żyją jednak nie tylko Krispol I ligą i nadchodzącą fazą play-off, ale również doniesieniami o rzekomej fuzji klubów z Ostrołęki i Wyszkowa. Jak się dowiedzieliśmy, trwały już nawet rozmowy na temat rozgrywania przez Camper Wyszków meczów Plus Ligi w hali im. Arkadiusza Gołasia. Potwierdza to sam Stanisław Nowaczyk.

- Były prowadzone rozmowy na ten temat. Nie zakończyła się jednak nawet pierwsza runda play-off, więc trzeba jeszcze poczekać na rozstrzygnięcia w I lidze, Camper musi najpierw spełnić warunek sportowy - przyznaje prezes Nowaczyk i zabiera głos w sprawie domniemanej fuzji z Camperem Wyszków - Fuzja to temat wzięty znikąd. Camper złożył wniosek o grę w Plus Lidze, lecz oprócz budżetu potrzebuje także hali sportowej. Nie ma jej w Wyszkowie, więc z tego co wiem rozważają grę w Warszawie, Legionowie lub Ostrołęce. Jeżeli awansują do drugiej rundy play-off, wtedy możemy wrócić do rozmów i okaże się jaka będzie rola naszego klubu, jeżeli w Ostrołęce odbywałyby się mecze Plus Ligi - stwierdza, dementując na dzień dzisiejszy plotki jakoby ostrołęcki klub wystartował w najwyższej klasie rozgrywkowej pod nazwą Camper Wyszków Ostrołęka.

Zanim powrócą więc domysły i spekulacje na temat plusligowej przyszłości ostrołęckiej oraz wyszkowskiej siatkówki, zająć się należy pierwszą rundą play-off obecnego sezonu Krispol I ligi. Biało-czerwoni przed bojami ze Ślepskiem rozegrają jeden sparing, na wyjeździe z Camperem Wyszków. Podczas spotkania w Wyszkowie ostrołęczanie testować będą warianty gry przeciwko Ślepskowi, Camper przygotowywał się będzie natomiast do potyczek z Espadonem Szczecin. Pierwsze mecze play-off już 11 kwietnia!

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.