Stanisław Nowaczyk o fazie play-off: "Nowe rozdanie, nowe możliwości"

Siatkówka 01 kwietnia 2015 3 Komentarze

Siatkarze Pekpolu Ostrołęka zakończyli rundę zasadnicza rozgrywek Krispol I ligi na siódmym miejscu. Biało-czerwoni przygotowują się już do fazy play-off, w której zmierzą się ze Ślepskiem Suwałki. O minionej rundzie, przyszłych meczach oraz planach grania meczów Plus Ligi w Ostrołęce rozmawialiśmy z prezesem klubu Stanisławem Nowaczykiem.

Siatkarze Pekpolu Ostrołęka zakończyli rundę zasadnicza rozgrywek Krispol I ligi na siódmym miejscu. Biało-czerwoni przygotowują się już do fazy play-off, w której zmierzą się ze Ślepskiem Suwałki. O minionej rundzie, przyszłych meczach oraz planach grania meczów Plus Ligi w Ostrołęce rozmawialiśmy z prezesem klubu Stanisławem Nowaczykiem.

- Z wyniku w rundzie zasadniczej jestem zadowolony - mówi szef ostrołęckiego klubu - Został spełniony plan, który zakładaliśmy po pierwszej rundzie, chcieliśmy utrzymać siódme miejsce. Teraz czeka nas faza play-off, a wiadomo że to nowe rozdanie i nowe możliwości.

W play-off Pekpol zmierzy się ze starym znajomym, jakim jest Ślepsk Suwałki. Suwalczanie to rewelacja rozgrywek i zespół, który przez wielu ekspertów uznawany jest za najlepiej grającą ekipę rundy zasadniczej. Z drugiej strony, PZPS wprowadził nowy system rozgrywek w ćwierćfinałach i dzięki niemu może dojść do wielu niespodzianek. Gra się bowiem do dwóch zwycięstw a pierwszy mecz rozgrywany jest na boisku zespołu niżej notowanego. Jak szanse na wygraną Pekpolu ze Ślepskiem ocenia prezes Nowaczyk?

- Ślepsk Suwałki pokonał nas dwukrotnie wysoko, ale nie graliśmy w tych meczach swojej siatkówki. Z szacunkiem podchodzimy do przeciwnika, lecz w drugiej fazie rozgrywek każdy wynik jest możliwy. Nie mieliśmy swoich wymarzonych rywali na play-off. Naszym celem było wygranie wszystkich meczów w końcówce sportowo, nie kalkulowaliśmy - mówi.

Ostrołęccy kibice żyją jednak nie tylko Krispol I ligą i nadchodzącą fazą play-off, ale również doniesieniami o rzekomej fuzji klubów z Ostrołęki i Wyszkowa. Jak się dowiedzieliśmy, trwały już nawet rozmowy na temat rozgrywania przez Camper Wyszków meczów Plus Ligi w hali im. Arkadiusza Gołasia. Potwierdza to sam Stanisław Nowaczyk.

- Były prowadzone rozmowy na ten temat. Nie zakończyła się jednak nawet pierwsza runda play-off, więc trzeba jeszcze poczekać na rozstrzygnięcia w I lidze, Camper musi najpierw spełnić warunek sportowy - przyznaje prezes Nowaczyk i zabiera głos w sprawie domniemanej fuzji z Camperem Wyszków - Fuzja to temat wzięty znikąd. Camper złożył wniosek o grę w Plus Lidze, lecz oprócz budżetu potrzebuje także hali sportowej. Nie ma jej w Wyszkowie, więc z tego co wiem rozważają grę w Warszawie, Legionowie lub Ostrołęce. Jeżeli awansują do drugiej rundy play-off, wtedy możemy wrócić do rozmów i okaże się jaka będzie rola naszego klubu, jeżeli w Ostrołęce odbywałyby się mecze Plus Ligi - stwierdza, dementując na dzień dzisiejszy plotki jakoby ostrołęcki klub wystartował w najwyższej klasie rozgrywkowej pod nazwą Camper Wyszków Ostrołęka.

Zanim powrócą więc domysły i spekulacje na temat plusligowej przyszłości ostrołęckiej oraz wyszkowskiej siatkówki, zająć się należy pierwszą rundą play-off obecnego sezonu Krispol I ligi. Biało-czerwoni przed bojami ze Ślepskiem rozegrają jeden sparing, na wyjeździe z Camperem Wyszków. Podczas spotkania w Wyszkowie ostrołęczanie testować będą warianty gry przeciwko Ślepskowi, Camper przygotowywał się będzie natomiast do potyczek z Espadonem Szczecin. Pierwsze mecze play-off już 11 kwietnia!

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
11:52, 01 kwietnia 2015

Gość

Czekamy na Pekpol w półfinale I ligi, wierzę że uda się pokonać Ślepsk


...
16:04, 01 kwietnia 2015

orlen

Oby nie pozostałą gra w IIgiej lidze.......


...
00:30, 02 kwietnia 2015

Kibic Pekpol

orlen  napisał(a):
Oby nie pozostałą gra w IIgiej lidze.......

Myślę, że działaczom uda sie utrzymać 1wszą ligę :) a wtedy powalczymy o dobry wynik w 1 lidze w przyszłym sezonie. Ciesze sie że ta fuzja to bzdura bo kibice na pewno nie zaakceptuja takiego tworu !Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.