Sukces Nike Ostrołęka w turnieju minisiatkówki [ZDJĘCIA]

Siatkówka 11 lutego 2015 Komentarzy

W sobotę 7 lutego w Ostrołęce odbył się turniej minisiatkówki dziewcząt, organizowany przez Akademię Piłki Siatkowej im. Arkadiusza Gołasia oraz klub OTPS Nike Ostrołęka. Młode siatkarki rywalizowały w składach dwu, trzy i czteroosobowych.

Do Ostrołęki przyjechały zespoły z Warszawy, Nadarzyna, Legionowa, Lubowidza, Węgrowa, Czerwina i Białegostoku. Łącznie w zawodach wzięło udział ponad 150 siatkarek. Ze względu na bardzo dużą ilość startujących zespołów turniej rozgrywany był równocześnie w dwóch salach: "dwójki" grały w ZSZ Nr 1, natomiast "trójki" i "czwórki" - w hali im. Arkadiusza Gołasia.

W kategorii siatkarskich "dwójek" zwyciężyła ekipa Beta Błonie I, wyprzedzając pierwszy zespół Legionovii oraz SMS Warszawa. MVP tej kategorii została Kinga Wrońska, reprezentująca zwycięską drużynę. Wśród "trójek" najlepsza była pierwsza drużyna Legionovii Legionowo, druga drużyna z tego klubu zajęła trzecie miejsce a druga lokata przypadła ekipie Beta Błonie I. MVP w "trójkach" została Julia Polaczek z Legionovii.

Najciekawsza rywalizacja miała miejsce w kategorii "czwórek". Zwyciężyła ekipa Nike Ostrołęka w składzie Wiktoria Lipka, Gabriela Lendzioszek, Sandra Zuśka, Zuzanna Brewczyńska, Aleksandra Jadczak. W niezwykle zaciętym meczu finałowym ostrołęczanki pokonały Rosario Lubowidz 2:1 (13:15, 16:14, 15:8). Na trzecim miejscu uplasowały się siatkarki z Nadarzyna, które w małym finale pokonały Legionovię. MVP tej kategorii przypadło ostrołęczance Gabrieli Lendzioszek.