Sukcesy ostrołęckich kolarzy w Maratonach Kresowych [ZDJĘCIA]

Inne 15 maja 2015 Komentarzy

Kolejny udany start mają na swoim koncie zawodnicy Klubu Kolarskiego 24h Ostrołęka. Tym razem zawodnicy ostrołęckiej drużyny kolarskiej pojechali do Knyszyna, gdzie wzięli udział w trzecim etapie cyklu Maratony Kresowe.

Najmłodsi zawodnicy klubu - Marta Gawek, Barbara Karczewska i Dominik Niegowski - wystartowali na dystansie ośmiu kilometrów. Na zdecydowanie dłuższej trasie, 35 kilometrów, ścigali się Maria Kamińska, Bartosz Jechanowski, Arkadiusz Jechanowski, Kacper Szabłowski, Piotr Kowalski, Jarosław Makowiecki, Marek Karczewski, Sylwester Grabowski i Sebastian Korzeb. 66-kilometrowy etap przejechali Wiesław Kamiński i Wiesław Podeszwa.

Miejsca na podium przypadły w udziale Barbarze Karczewskiej w kategorii "Żak" (3. miejsce) oraz Bartoszowi Jechanowskiemu w kategorii "Orlik" (1. miejsce). Warto dodać, że ten ostatni był blisko podium w klasyfikacji Open, w której zajął miejsce piąte.

- Liczymy na to, że Bartosz Jechanowski na następnych etapach wyścigów MTB będzie na podium klasyfikacji OPEN - podkreśla prezes KK 24h Ostrołęka Marek Karczewski.

To nie koniec dobrych informacji z obozu KK 24h. Wiesław Podeszwa wywalczył bowiem trzecie miejsce w kategorii "Super Master". Był to ostatni medal ostrołęckiego klubu podczas zawodów w Knyszynie, lecz nie ostatni w ubiegły weekend.

Czwarte trofeum dla zespołu KK 24h zdobył w niedzielę Paweł Niedbała, który wystartował w Kampinosie w IV etapie cyklu Legia MTB Maraton. Paweł zwyciężył w swojej kategorii na dystansie Mega. Zwycięstwo to umocniło go w klasyfikacji generalnej. Po czterech etapach Niedbała jest liderem w swojej kategorii a także w klasyfikacji Open.