Pracowity weekend majowy KK 24h Ostrołęka [ZDJĘCIA]

Inne 06 maja 2015 Komentarzy

Pracowitą majówkę mają za sobą kolarze z KK 24h Ostrołęka. Miłośnicy dwóch kółek z naszego miasta wystartowali aż w trzech zawodach, zdobywając w nich łącznie dziewięć medali. Dwukrotnie na podium stawali Wiesław Podeszwa i Daria Parzychowska.

Kolarze KK 24h w piątek 1 maja udali się do Wasilkowa, gdzie odbył się drugi etap cyklu Maratony Kresowe pod nazwą "Wasilków - w dolinie rzeki, na skraju puszczy".  Z trudną trasą w puszczy Knyszyńskiej zmierzyli się Bartosz Jechanowski, Arkadiusz Jechanowski, Sebastian Korzeb, Jarosław Makowiecki i Krzysztof Serafiński. Najszybciej trasę pokonał Bartosz Jechanowski, który stanął też na  podium w kategorii Orlik. Arkadiusz Jechanowski miał na trasie groźnie wyglądającą kraksę, szybko się jednak pozbierał, dojechał do mety i jak  zapewnia, nie przeszkodzi mu to wystartować w kolejnym etapie za tydzień.

Dzień później zawodnicy Klubu Kolarskiego 24h wystartowali w Legionowie w trzecim etapie cyklu Lotto Poland Bike Marathon. Daria Parzychowska i Aleksandra Kowalska wystartowały w wyścigu na dystansie 7 km, w którym udział wzięło 120 młodych zawodników i zawodniczek. Obie wywalczyły miejsca na podium, zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce, pokonały sporo innych konkurentek w swojej kategorii.
zawodników, chłopców i dziewczyn.

Na dłuższych trasach - 29 i 59 km - wystartowali Sebastian Korzeb, Wiesław Podeszwa, Piotr Kowalski, Paweł Niedbała, Jan Markiewicz, Maria Kamińska i Wiesław Kamiński. Sebastian Korzeb zdobył pierwsze miejsce, co jest sporym wyczynem, szczególnie że dzień wcześniej startował w Wasilkowie. W kategorii M5 na trasie 29 km drugie miejsce zajął Wiesław Podeszwa, Maria Kamińska na tej trasie była trzecia w kategorii K5.Wiesław Kamiński pojechał najdłuższą trasę i ukończył wyścig na 3. miejscu w swojej kategorii.

W kalendarzu startów KK 24h nie mogło zabraknąć występów w dniu 3 maja. Ostrołęccy kolarze pojechali wtedy do Piaseczna, by wziąć udział w trzecim etapie cyklu SK bank Mazovia MTB Marathon. Wśród 867 zawodników którzy startowali w tym etapie byli Daria Parzychowska, Aleksandra Kowalska, Wiesław Podeszwa i Grzegorz Ziemak. Szczególnie dobry występ zanotowali Parzychowska i Podeszwa, zajmując odpowiednio trzecie i drugie miejsce.

Zapraszamy do galerii zdjęć z zawodów w Wasilkowie. Zdjęcia udostępniamy dzięki uprzejmości Klubu Kolarskiego 24h Ostrołęka.