Świetny występ UKS Diament Ostrołęka. Wciąż są w grze w Mistrzostwach Polski

Piłka ręczna 24 kwietnia 2022 3 Komentarze

Młodzicy UKS Diament Ostrołęka fenomenalnie spisali się w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Ostrołęczanie zajęli pierwsze miejsce w turnieju w Olecku i awansowali do dalszych gier.

Pierwszego dnia turnieju Diament pokonał Sokół Kościerzyna 30:22, mimo tego, że do przerwy to rywale prowadzili 13:11. W tym starciu najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu prowadzonego przez Radosława Blocha okazał się Kacper Żebrowski, autor 7 bramek.

W drugim meczu wątpliwości także nie było - Diament ograł Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka 32:18. Tym razem najwięcej bramek dla Diamentu rzucił Jakub Marcińczyk - 6. Ostatniego dnia turnieju Diament zagrał z Czarnymi Olecko i tym razem gospodarze turnieju okazali się lepsi, wygrali 26:23 (choć do przerwy to Diament prowadził). Tym razem najskuteczniejsi byli autorzy 5 bramek: Maciej Minota i Gabriel Bieniek.

Diament, mimo porażki, wygrał cały turniej i awansował do kolejnej fazy gry o mistrzostwo kraju w Pucharze ZPRP Młodzików.