zdjecie 8196
zdjecie 8196

Święto Niepodległości uczcili pływająco

Pływanie 14 listopada 2017 0 Komentarzy

Pływacy UŚKS Ostrołęka zanotowali kolejny udany start. Podopieczni Jakuba Janczewskiego wzięli udział w zawodach pływackich z okazji Święta Niepodległości o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka. Drużyna UŚKS z Giżycka wróciła z pięcioma medalami: dwoma złotymi i trzema brązowymi oraz nowymi rekordami życiowymi.

Najlepiej w giżyckich zawodach spisała się Julia Bożomańska, która zanotowała dwa świetne starty zdobywając złoty medal na dystansie 200 m stylem  grzbietowym i brązowy krążek na 100 m stylem grzbietowym. Bardzo dobrze spisała się siostra Julii, Alicja Bożomańska, która na dystansie 50 m stylem motylkowym okazała się bezkonkurencyjna zdobywając złoty medal. Ala dobrze popłynęła również na 50 m stylem dowolnym poprawiając dotychczasowy rekord życiowy, jednak to nie wystarczyło żeby stanąć na podium - zajęła 5. miejsce.  

Największą niespodziankę sprawiła 9-letnia Gabrysia Grabowska, która z zawodów z Giżycka wróciła z dwoma brązowymi medalami na 50 m stylem klasycznym i 50 m stylem dowolnym.

- Dla Gabrysi był to drugi start w życiu, ale świetnie sobie poradziła mimo towarzyszącego stresu przedstartowego i tym bardziej cieszą medale zdobyte przez tą młodą zawodniczkę - dodaje trener Jakub Janczewski.

W zawodach startowali też Rafał Majkowski i Mateusz Śniadała, Rafał  świetnie popłyną na dystansie 50m stylem grzbietowym ścigając się z o rok starszymi kolegami, tym razem zabrakło niewiele do medalu i Rafał uplasował się na czwartym miejscu. Niestety w dalszej części zawodów Rafał nie wystartował z powodów zdrowotnych, wysoka gorączka wykluczyła go z dalszej rywalizacji. Mateusz Śniadała rywalizował w stylu klasycznym z kolegami o rok starszymi i tym razem wrócił bez medalu.

- Jestem zadowolony z występu swoich zawodników oraz osiąganych przez nich wyników. Dobrze rokują one na kolejne starty - podsumowuje trener Janczewski.

Trener Jakub Janczewski jest zadowolony z występu swoich zawodników oraz osiągniętych przez nich wyników które dobrze rokują w kolejnych startach.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.