zdjecie 9799

Świt Baranowo od kulis. "Klub z lokalnymi zawodnikami i wiernymi kibicami"

Piłka nożna 14 października 2020 2 Komentarze

Serwis sportowy24.pl przygotował materiał o doskonale znanym w naszym regionie klubie Świt Baranowo. W rolę przewodnika po KS Świt wcielił się wiceprezes klubu Paweł Białczak.

Serwis sportowy24.pl przygotował materiał o doskonale znanym w naszym regionie klubie Świt Baranowo. W rolę przewodnika po KS Świt wcielił się wiceprezes klubu Paweł Białczak.

Jak czytamy w artykule, aktywnie w środowisku kibicowskim działa Paweł Białczak, człowiek-orkiestra Świtu.

Lokalną piłką zainteresował się w 2008 r. Zaczął regularnie przychodzić na mecze i pisać o klubie - najpierw na internetowym forum, później założył stronę internetową Świtu. Szybko został rzecznikiem prasowym, a później kierownikiem drużyny i sekretarzem stowarzyszenia. W końcu powierzono mu rolę prezesa. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że był wtedy zaledwie 19-latkiem. Z funkcji po kilku latach zrezygnował, dziś jest wiceprezesem klubu

- pisze autor artykułu Tomasz Dębek.

I to właśnie Paweł Białczak opowiada czytelnikom o uczestnictwie w regionalnym Pucharze Polski, zorganizowanej grupie kibiców Świtu (w tym o niemiłych sytuacjach, jakie mogą przydarzyć się na meczach), o celach na kolejne lata i młodzieży, która coraz częściej woli smartfony i komputery od spędzania czasu na grze w piłkę.

Artykuł "Regionalny Fortuna Puchar Polski. Świt Baranowo - klub z lokalnymi zawodnikami i wiernymi kibicami" przeczytać można tutaj.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
22:26, 14 października 2020

kibic regionalny

Dlaczego Świt nie może się przebić do A-klasy  mając takiego pasjonata lokalnej piłki?
Co zrobić,  aby więcej zespołów z powiatu chciała grać w najniższych   rozgrywkach, B-klasy a może i C-klasy ,ale mądrze podzielone terytorialne aby zminimalizować koszty wyjazdów.
Dlaczego, nie można podzielić na 2 grupy B-klasę na grupę Ostrołęka Północ i gr2 Ostrołęka Południe? Granica rzeka Narew. W Północnej grupie zespoły z powiatu ostrołęckiego do Narwi, Przasnysz i Maków Maz. W południowej południowa część powiatu ostrołęckiego, ostrowskiego , części wyszkowskiego i części pułtuskiego.


...
08:25, 16 października 2020

Paweł

Problemem jest brak ludzi do uprawiania sportu oraz ludzi do organizacji klubów.  Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.