Szkoła Podstawowa nr 5 zagrała w hołdzie Arkowi Gołasiowi [WIDEO, ZDJĘCIA]

Siatkówka 16 września 2022 1 Komentarz

16 września 2022 r., w siedemnastą rocznicę śmierci Arkadiusza Gołasia, w Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrołęce (Arek uczęszczał do tej szkoły, gdy jeszcze przy Hallera była jeszcze SP 7), odbył się XVII Szkolny Turniej Piłki Siatkowej im. Arkadiusza Gołasia. Młode siatkarki i siatkarze z klas 6, 7 i 8 tworzyli zespoły trójkowe i stworzyli ciekawe widowisko. Po rozgrywkach udali się na cmentarz, by upamiętnić wybitnego siatkarza z Ostrołęki.

16 września przypada 17. rocznica śmierci Arkadiusza Gołasia - znakomitego siatkarza, olimpijczyka z Aten, pochodzącego z Ostrołęki. Już na początku książki Piotra Bąka "Arkadiusz Gołaś: Przerwana Podróż" przeczytać można wypowiedź byłego selekcjonera Raula Lozano o Arku Gołasiu. Przytoczono ją też na rozpoczęciu turnieju:

Arek był fantastycznym człowiekiem, jedną z tych osób, które zapadają w pamięć wszystkim i które wszyscy uwielbiają, bo potrafią usunąć się w cień i dać z siebie jak najwięcej innym ludziom. Nie znam większej zalety charakteru, to tak, jakby ktoś ofiarował nam światło w chwili ciemności.

W kategorii dziewcząt zagrało sześć trójek. Pierwsze miejsce zajęły Maja Stolarczyk, Małgorzata Kozłowska i Ala Rychlicka. Drugie były Zuzia Siemborska, Natalia Wekwejt i Julia Zakrzewska. Z kolei na trzecim stopniu podium stanęły Amelia Kubeł, Natalia Woźniel i Zosia Długołęcka.

Wśród chłopców rywalizowało osiem trójek. Wygrali Franek Pakieła, Jakub Rejmanowski i Mikołaj Pawlak. Drugie miejsce zajęli Aleks Białobrzewski, Remek Karolak i Piotr Brzozowski, a trzecie Artur Rostkowski, Mikołaj Bochenek i Sebastian Woźniak.

Nagrody dla uczestników turnieju ufundowali rada rodziców i dyrekcja szkoły. Za udane przeprowadzenie zawodów odpowiadali trenerzy Sylwia Mróz, Katarzyna Bloch, Edyta Zyśk, Norbert Majkowski przy wsparciu nauczycielki języka polskiego Agnieszki Mrozek.

- Po zakończonym turnieju dwie najmłodsze klasy mistrzostwa sportowego ze swoimi trenerami i Dyrektorem Szkoły Renisławem Dmochowskim udały się na cmentarz gdzie złożyły wieniec i zapaliły znicz na grobie śp. Arkadiusza Gołasia - informuje SP 5. Na szarfie zapisano "Pamiętamy o Tobie Arku. Uczniowie i nauczyciele".

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Wideo do artykułu:
Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze

...
20:48, 16 września 2022

e

Kibice też pamiętają :)

ocena: 100%         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.