T-Mobile Ekstraklasa: Drużyna ostrołęczanina spadła do pierwszej ligi

Piłka nożna 04 czerwca 2013 Komentarzy

W niedzielę, 2 czerwca, zakończył się sezon 2012/13 w piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasie. Mistrzem Polski została Legia Warszawa a kolejne miejsca medalowe zajęły ekipy Lecha Poznań i Śląska Wrocław. Ciekawa była również walka o utrzymanie w rozgrywkach - brał w niej udział jedyny ostrołęczanin w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Niestety, jego klub opuścił rozgrywki i w przyszłym sezonie zagra w pierwszej lidze.

Łukasz Grzeszczyk (pierwszy z lewej) - fot. gksbelchatow.com

GKS Bełchatów pokonał w ostatniej kolejce Piast Gliwice 3:2. Nie wystarczyło to jednak do utrzymania, gdyż swój mecz wygrała również drużyna Podbeskidzia Bielsko-Biała. Tym samym GKS zajął ostatnie miejsce w lidze i został zdegradowany do pierwszej ligi. Oprócz bełchatowskiej drużyny T-Mobile Ekstraklasę opuściła również Polonia Warszawa.

W drużynie GKS Bełchatów w czterech spotkaniach wystąpił 26-letni wychowanek Narwi Ostrołęka Łukasz Grzeszczyk, który przeszedł do GKS w przerwie między rundą jesienną a wiosenną z Warty Poznań. Łącznie Grzeszczyk spędził na boisku 124 minuty lecz niczym się nie wyróżnił, ostatni mecz zagrał 13 kwietnia, później trener Kamil Kiereś nie korzystał z jego usług. Grzeszczyk występował za to w Młodej Ekstraklasie: zagrał pięć meczów i strzelił dwa gole.