Tęcza Łyse i Olimpia Zambrów testowały w pierwszym sparingu

Piłka nożna 04 lipca 2016 Komentarzy

Tęcza Łyse przegrała z Olimpią Zambrów 0:5 w spotkaniu sparingowym, które zainaugurowało przygotowania najwyżej sklasyfikowanej drużyny w okolicach Ostrołęki do inauguracyjnego sezonu w IV lidze mazowieckiej. Podczas meczu testowano kilku graczy w obu ekipach.Nowym graczem drużyny z Łysych zostać może Damian Brutkowski. Urodzony w 1998 roku zawodnik może występować na pozycji obrońcy lub pomocnika. Jest wychowankiem ŁKS Łomża, w sezonie 2014/15 zaliczył dwa występy w III lidze, w poprzednim sezonie na tym poziomie ligowym zagrał już sześciokrotnie, choć najczęściej były to kilkuminutowe epizody. Wiosnę Brutkowski spędził w IV-ligowym Orle Kolno.

Ekipę Tęczy wzmocnić może także Mateusz Sokołowski z Mazura Pisz. Ten perspektywiczny 20-latek to gracz niezwykle utalentowany, w ostatnich dwóch sezonach w lidze okręgowej strzelił dla swojego zespołu aż 30 goli. Ponadto, występ w barwach Tęczy po dłuższej przerwie na grze w Orle Kolno zanotował bramkostrzelny Adrian Gwiazda.

Z udziałem graczy testowanych w sparingu zagrała także zambrowska Olimpia. O uznanie trenera Zbigniewa Kaczmarka walczyli m.in. Sebastian Cuch (Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Paweł Drażba (Jagiellonia II Białystok) i Michał Poduch (Wissa Szczuczyn). Olimpia wygrała mecz 5:0 po golach Michała Hryszki, Pawła Drażby, Michała Poducha i dwóch Przemysława Jastrzębskiego.

Kolejne plany sparingowe Tęczy Łyse to spotkania z Ruchem Wysokie Mazowieckie (10 lipca), Wissą Szczuczyn (17 lipca), Koroną Ostrołęka (23 lipca), KS CK Troszyn (27 lipca), MKS Przasnysz (30 lipca) i MKS Małkinia (31 lipca). Start sezonu 2016/17 w IV lidze mazowieckiej zaplanowano 6 sierpnia.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.