zdjecie 1166
zdjecie 1166

Tęcza Łyse nie zagra dziś z MKS Przasnysz

Piłka nożna 04 marca 2017 7 Komentarzy

Potwierdzają się nasze informacje o kłopotach organizacyjnych w IV-ligowej Tęczy Łyse. Z drużyny, która jesienią występowała na tym poziomie ligowym, nie pozostało już praktycznie nic. Zarząd wciąż nie podejmuje decyzji o wycofaniu klubu z rozgrywek, na razie zdecydowano o oddaniu walkowerem pierwszego spotkania wiosennego z MKS Przasnysz.

Mecz MKS Przasnysz - Tęcza Łyse zaplanowany był na dziś na godz. 11.00. Do klubu MKS Przasnysz wpłynęło jednak pismo o następującej treści:

"Wydział Gier MZPN informuje, że do Związku wpłynęło pismo od klubu Tęcza Łyse z informacją, że nie przyjadą do Przasnysza na mecz 20 kolejki IV ligi gr. 1, który był zaplanowany na dzień 04.03.2017 r.  W związku z tym informujemy, że zawody te zostaną zweryfikowane jako walkower 3-0 na korzyść klubu MKS Przasnysz bez potrzeby organizacji tego meczu" (źródło: http://przasnyszanie.futbolowo.pl).

Trzeba także podkreślić, że - według regulaminu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej - Tęcza Łyse zostanie ukarana karą finansową w wysokości 1 000 zł za nie rozegranie z własnej winy spotkania mistrzowskiego. Związek dopuszcza trzy tego typu przypadki, po trzecim walkowerze klub zostaje automatycznie wycofany z ligi (co wiąże się z kolejną karą finansową - 2 000 zł), a w przyszłym sezonie będzie mógł zacząć grę dwie klasy rozgrywkowe niżej, w tym przypadku - w A Klasie.

Trudno było się spodziewać, że drużyna z Łysych pojedzie na mecz, skoro w przerwie między rundami z Łysych zabrali się praktycznie wszyscy gracze. Zasilili oni m.in. Ostrovię Ostrów Maz., KS CK Troszyn czy Orła Kolno, a piszemy tylko o oficjalnie potwierdzonych przypadkach. Być może jest jeszcze nadzieja dla Tęczy, bo inaczej trudno byłoby wytłumaczyć generowanie kosztów za walkower zamiast wycofania się z ligi. Rzecznik MZPN Jacek Sowa poinformował nas, że do 3 marca br. nie wpłynęło żadne pismo z klubu Tęcza Łyse dotyczące wycofania drużyny z rozgrywek IV ligi mazowieckiej.

Do sprawy wrócimy w naszym serwisie.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
09:34, 04 marca 2017

Gość

Nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Nagrodę BIEDRONY 2017 dla najlepszego rozłożenia klubu otrzymuje zarząd tęczy jbb :)


...
10:50, 04 marca 2017

Dzejbibi

Kompromitacja


...
12:56, 04 marca 2017

jbbbbbbb

BMW


...
13:59, 04 marca 2017

Gość

wiocha i wstyd przede wszystkim dla zarządu, ale też pośrednio dla jbb że wspierala swoją nazwą takie łachmaństwo


...
12:50, 06 marca 2017

Misiek

To trzeba było dociągnąć do końca sezonu a nie robić wstyd w trakcie.powodow nie znamy a oczerniac kogoś łatwo


...
15:35, 06 marca 2017

e

szefuje zarząd więc pięciu wspaniałych odpowiada za to. koniec kropka. chciało się władzy to i w pysk trzeba przyjąć


...
20:02, 06 marca 2017

Mtmtmt

Mateusz daj wreszcie jakieś oficjalne oświadczenie. Nie rób pośmiewiska z klubu! Zachowuj się jak dorosły człowiek.Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.