Tęcza Łyse z pierwszym zwycięstwem w IV lidze

Piłka nożna 29 sierpnia 2016 Komentarzy

Tęcza Łyse pokonała Bzurę Chodaków 3:2 w wyjazdowym pojedynku 6. kolejki IV ligi mazowieckiej. Było to historyczne, bo pierwsze zwycięstwo tej drużyny z powiatu ostrołęckiego w rozgrywkach czwartoligowych. Zwycięstwo rzutem na taśmę zapewnił niezawodny Marek Kaliszewski.

Zespół prowadzony przez Dariusza Narolewskiego wyszedł na prowadzenie w 34. minucie po bramce Marka Cichego. Minutę później było już jednak 1:1, gdy Adrian Jędraszczak skapitulował po strzale Adriana Łukawskiego. Gospodarze strzelili też bramkę "do szatni", tuż przed przerwą prowadzenie Bzurze dał Michał Błaszczyk i przed drugą częścią gry sytuacja Tęczy była skomplikowana. Od czego jest jednak Marek Kaliszewski? Doświadczony pomocnik zespołu z Łysych wziął na siebie ciężar gry i doprowadził do wyrównania w 61. minucie meczu. Na tym jednak nie poprzestał i na pięć minut przed końcem spotkania strzelił zwycięskiego gola.

Tęcza wygrała 3:2 i po sześciu kolejkach zajmuje piętnastą lokatę w tabeli z dorobkiem pięciu punktów. Kolejne spotkanie rozegrane zostanie w środę 31 sierpnia o godzinie 15.00 na stadionie przy Witosa w Ostrołęce. Tęcza podejmie wtedy ekipę MKS Ciechanów.

Bzura Chodaków - Tęcza Łyse 2:3 (2:1)

⚽ 0:1 Cichy '34
⚽ 1:1 Łukawski '35
⚽ 2:1 Błaszczyk '44
⚽ 2:2 Kaliszewski '61
⚽ 2:3 Kaliszewski '85

TĘCZA: Jędraszczak - K. Kamionowski (88' Chorążewicz), Prusinowski, Sulkowski, Zygmunt, Sowa, Korytkowski (88' Domian), Wargulewski, Sokołowski (67' Szymański), Kaliszewski, Cichy (90' Grzyb).