Tenisiści zagrali w Mazovia Cup [ZDJĘCIA]

Tenis ziemny 04 czerwca 2023 0 Komentarzy

42 tenisistów Warszawy, Białegostoku, Ostrołęki, Łomży, Myszyńca, Łysych, Zambrowa, Rzekunia oraz Piaseczna wzięło udział w turnieju tenisa ziemnego Mazovia Cup pod hasłem "Mazowsze Serce Polski, Ostrołęka sercem tenisa ziemnego".

Samorząd województwa mazowieckiego chętnie wspiera imprezy sportowe w naszym regionie, a tenisowy turniej, który już po raz drugi odbył się w Ostrołęce jest tego najlepszym przykładem. "Mazovia Cup" to prestiżowe zawody z solidną pulą nagród, nic więc dziwnego, że przyciągają tenisistów z wielu miejscowości. Do tego dobra organizacja turnieju przez Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe.

W turnieju głównym w najlepszej czwórce znaleźli się Bartosz Murach, Krzysztof Brakoniecki, Rafał Paliński i Mateusz Matyczak. W pófinale Murach pokonał Brakonieckiego 6:2 6:2, a Paliński zwyciężył z Matyczakiem 7:5 4:6 10:2.

W finale Bartosz Murach był lepszy od Rafała Palińskiego, wygrywając 6:2 6:1 i tym samym po raz drugi wygrał turniej Mazovia Cup, broniąc tytułu z pierwszej edycji.

Rozegrano również turniej pocieszenia dla zawodników, którzy wcześniej pożegnali się z głównym turniejem - jego zwycięzcą został prezes OST Rafał Wyrębek.