Test Coopera w Ostrołęce (zdjęcia, wyniki)

Lekkoatletyka 20 września 2017 0 Komentarzy

W minioną sobotę na stadionie przy ul. Witosa w Ostrołęce odbył się Test Coopera dla wszystkich organizowany przez klub UKS Clan Ostrołęka. Najlepsze wyniki osiągnęli Magdalena Piątak i Robert Wójtowicz. Sprawdź rezultaty i zobacz zdjęcia.

W drugiej edycji ostrołęckiego testu wzięła udział liczna grupa zawodników, którzy pokonali w sumie 218 km 006 m. Kobiety pokonały ogółem 105km 633m, a mężczyźni 112 km 373m. Średni pokonany dystans przez kobiety to 1732 m, a przez mężczyzn 2203 m. Najlepszy rezultat wśród kobiet uzyskała Magdalena Piątak  z Ostrołęki (UKS Clan), od września uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Warszawie, która w ciągu 12 minut pokonała dystans 3100m  ustanawiając nowy rekord. Drugi co do długości dystans pokonała Laura Kur z Ostrołęki (UKS Clan) -2515m, a trzeci – Maja Sokołowska z Ostrołęki (SP 1) - 2426m.

Najlepszym zawodnikiem był Robert Wójtowicz z Ostrołęki, który w ciągu 12 minut pokonał 3310 m. Drugi rezultat uzyskał Arkadiusz Borkowski z Ostrołęki (UKS Siódemka) - 3303m, a trzeci – Łukasz Demby z Ostrołęki (UKS Clan) - 3024 m. Najmłodszą uczestniczką testu była 3-letnia Lena Bożomańska, pokonała ona dystans 650m, a najstarszym uczestnikiem był Edward Kozłowski z Łysych, którego pokonany dystans to 2490 m.

Najliczniejszą drużynę reprezentowała Szkoła Promocji Zdrowia, którą stanowili uczniowie z II i III LO w Ostrołęce (35 osób). Najliczniejszą drużyna/szkoła to II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Ostrołęce przed SP10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce, najliczniejsza drużyna/klub to UKS CLAN  i najliczniejsza drużyna/rodzina to  6-osobowa rodzina państwa Bożomańskich z Ostrołęki.

Ostatnią turę Testu Coopera zakończył „Bieg Solidarności”, w którym w kategorii kobiet zwyciężyła Jolanta Nosek z Ostrołęki - 2289 m -  przed Julią Olbryś z Ostrołęki (SP 5) - 2128 m - i Justyną Sokołowską z Ostrołęki -1960 m. W kategorii mężczyzn najdłuższy dystans pokonali: Wiktor Olbryś z Ostrołęki - 2870 m, uczeń II LO w Ostrołęce Fabian Trzciński - 2800 m oraz Bartosz Gumkowski, także z Ostrołęki - 2670m. Wszyscy uczestnicy testu otrzymali certyfikaty z wynikiem testu oraz pamiątkowe numery startowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Akademickiego Związku Sportowego w Warszawie. Wyżej wymienieni zawodnicy  oraz drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz w kategoriach wiekowych  drobne upominki ufundowane przez sponsorów i partnerów.