zdjecie 1064

To był dobry rok dla ostrołęckiego boksu

Sporty walki 29 grudnia 2016 0 Komentarzy

2016 rok był jednym z najbardziej udanych w historii ostrołęckiego boksu. Nasze miasto doczekało się zawodowego pięściarza z prawdziwego zdarzenia, z Ostrołęki pochodzi też czworo świeżo upieczonych Mistrzów Polski.

2016 rok był jednym z najbardziej udanych w historii ostrołęckiego boksu. Nasze miasto doczekało się zawodowego pięściarza z prawdziwego zdarzenia, z Ostrołęki pochodzi też czworo świeżo upieczonych Mistrzów Polski.

W lutym na zawodowym ringu zadebiutował Przemysław Zyśk - wychowanek trenera Mieczysława Mierzejewskiego z Victorii Ostrołęka, później trenujący w KnockOut Gym Warszawa. 24-letni zawodnik znokautował Kamila Wybrańca, po pół roku rozprawił się z Tomaszem Piątkiem, a rok zakończył kolejnym zwycięskim pojedynkiem - z Ukraińcem Rusłanem Mokryckim. Wszyscy rywale Zyśka mieli dodatni bilans i potrafili boksować, tym bardziej docenić możemy postawę ostrołęczanina. To pierwszy w historii naszego miasta pięściarz zawodowy.

Aktualizacja: Oczywiście jeżeli jesteśmy już przy boksie zawodowym to warto podkreślić też zawodowy debiut Marka Pietruczuka. Były mistrz Polski w kategoriach młodzieżowych zadebiutował na zawodowym ringu w kwietniu podczas gali sportów walki w Ostrołęce, odnosząc zwycięstwo z Damianem Ławniczakiem. Od tamtej pory nie walczył, ale zapowiada swój powrót do boksu. Czekamy z niecierpliwością!

Sukcesy mieliśmy także w boksie amatorskim. Jeden z największych osiągnęła Oliwia Waszkiewicz, która treningi rozpoczęła dopiero w grudniu 2015 roku, a w lipcu została mistrzynią Polski kadetek w kategorii 80 kg. To nie koniec, bowiem zawodniczka osiągała kolejne sukcesy - powołania do reprezentacji Polski, aż w końcu powołanie na Mistrzostwa Europy kadetek do tureckiego Ordu. Tam zajęła piąte miejsce, przegrywając w walce ćwierćfinałowej z faworytką gospodarzy Seną Erdogan. Mistrzem Polski został także brat bliźniak Oliwii - Jakub Waszkiewicz. Zdobył złoty medal w kategorii 57 kg, w finale pokonując niejednogłośnie na punkty Kacpra Niewiadomskiego z KS Raszyn. Jakub w 2016 roku także trafiał do kadry narodowej, co wskazuje na jego spory potencjał - oby tak dalej. Brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów trafił także do innego zawodnika Victorii - Damiana Krukowskiego.

Inny z ostrołęckich klubów - UKS Champion - również może pochwalić się sukcesem w 2016 roku. Chodzi oczywiście o czerwcowe akademickie Mistrzostwa Polski w Katowicach i złote medale dla Pawła Żarnocha i Kamila Ziemka. Szkoda tylko, że nie udało się pójść za ciosem i pojechać na Mistrzostwa Świata do Tajlandii.

2016 rok powoli przechodzi do historii. Podsumowanie w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym. Tymczasem, zachęcamy kluby z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego do wysyłania swoich refleksji i podsumowań dokonań w mijającym roku na adres mailowy sport@eostroleka.pl.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.