zdjecie 9767

To trzeba zobaczyć! Derby województwa w Krispol I lidze już w sobotę

Siatkówka 23 stycznia 2015 Komentarzy

Runda zasadnicza rozgrywek Krispol I ligi wkracza w decydującą fazę. Przed nami starcie dziewiętnastej kolejki, podczas której do Ostrołęki przyjedzie aktualny lider pierwszoligowej tabeli - Camper Wyszków. Derby Mazowsza zapowiadają się niezwykle ciekawie, tym bardziej, jeżeli spojrzymy na ostatnie wyniki obu ekip.

Runda zasadnicza rozgrywek Krispol I ligi wkracza w decydującą fazę. Przed nami starcie dziewiętnastej kolejki, podczas której do Ostrołęki przyjedzie aktualny lider pierwszoligowej tabeli - Camper Wyszków. Derby Mazowsza zapowiadają się niezwykle ciekawie, tym bardziej, jeżeli spojrzymy na ostatnie wyniki obu ekip.

Pekpol Ostrołęka do meczu z Camperem podejdzie podbudowany zwycięstwem nad Espadonem Szczecin. Wyjazdowa wygrana pozwoliła na poprawienie nastrojów w ekipie, co może pozytywnie przełożyć się na grę ostrołęckiej drużyny. Zdanie to podziela Damian Wdowiak, który został najlepszym zawodnikiem ostatniego meczu Pekpolu Ostrołęka.

- Camper jest liderem, więc będzie to dla nas bardzo trudne spotkanie. Ale we własnej hali zawsze gra nam się bardzo dobrze, więc może uda nam się wyrwać faworytowi jakieś punkty. Wszystko zweryfikuje boisko - mówi popularny "Wujo", który na razie musi sobie w ataku radzić sam, gdyż jego konkurent do miejsca w składzie - Damian Wierzbicki - zmaga się z kontuzją.

Urazy nie oszczędziły także podstawowego zawodnika Campera - Dariusza Szulika. Środkowy wyszkowskiej ekipy na dobre wypadł ze składu w wyniku kontuzji, przez co na tej pozycji trener Jan Such ma do dyspozycji Macieja Główczyńskiego i Jakuba Kowalczyka. Ciekawostką jest, że doświadczony szkoleniowiec jest na tyle kreatywny, iż na środku wystawia często również nominalnego atakującego Rafała Farynę, co również przynosi dobry skutek. W chwili obecnej trener Campera ma do dyspozycji jedenastu równorzędnych graczy i nie bez powodu to właśnie ta ekipa lideruje Krispol I lidze.

Wyszkowianie to oczywiście przeciwnik z najwyższej półki, lecz nie należy zapominać o kryzysie formy, jaki ostatnio dopadł lidera. Na początku rozgrywek wydawało się, że Camper w cuglach obroni tytuł mistrzowski, lecz z czterech ostatnich meczów zespół z Wyszkowa przegrał aż trzy. To sprawia, że biało-czerwoni liczą na dobry wynik przed własną publicznością. Na pewno dodatkowym smaczkiem meczu będzie gorący doping fanów obu drużyn, którzy zawsze dodawali emocji siatkarskiemu widowisku na najwyższym poziomie. Mecz Pekpol - Camper będzie też podróżą sentymentalną dla wielu zawodników. W drużynie Pekpolu występują dwaj byli gracze Campera - Dominik Zalewski i Daniel Saczko. W ekipie przeciwnika spotkamy czterech byłych "Pekpolowców" - Konrada Woronieckiego, Jakuba Kowalczyka, Macieja Główczyńskiego i Tomasza Ruteckiego.

Ten mecz po prostu trzeba zobaczyć. Spotkanie Pekpol - Camper rozegrane zostanie 24 stycznia o godzinie 18.00 w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Bilety w cenie 6 zł (ulgowy) i 12 zł (normalny) do nabycia od godziny 16.30.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.