Tomasz Mrozek z Ostrołęki w jednej z komisji PZPN

Piłka nożna 23 października 2021 9 Komentarzy

Ostrołęczanin Tomasz Mrozek został powołany do składu komisji ds. piłkarstwa kobiecego Polskiego Związku Piłki Nożnej. Futbolem pań zajmuje się również w Mazowieckim Związku Piłki Nożnej, gdzie jest członkiem zarządu. Przez trzy miesiące pracy w MZPN udało się sporo zrobić, choć plany wciąż są ambitne.

Tomasz Mrozek to działacz piłkarski z Ostrołęki. Jest nie tylko członkiem zarządu Narwi Ostrołęka, ale również członkiem zarządu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, przewodniczącym komisji ds. piłkarstwa kobiecego w MZPN.

Choć w MZPN ostrołęczanin działa od niedawna, to jednak udało mu się - wraz z pozostałymi członkami komisji - dopracować wiele kwestii dotyczących piłki nożnej kobiet.

- Przeprowadziliśmy po raz pierwszy Puchar Polski kobiet w nowej otoczce - podkreśla Tomasz Mrozek. - Finał odbył się w Ząbkach na głównym stadionie Ząbkovii, przy jupiterach, z transmisją internetową, nagrodami finansowymi.

To nie jedyne działania, jakie podejmowane są w MZPN w celu poprawy jakości futbolu pań. - Już na drugim spotkaniu wprowadziliśmy regulamin działania komisji, bo trudno w to pewnie uwierzyć, ale od 20 lat futbol kobiecy na Mazowszu zarządzany był bez ram w postaci takiego regulaminu - przyznaje Mrozek.

Po raz pierwszy przeprowadzone zostały też oficjalne konkursy na stanowisko trenerów kadr mazowieckich. Uznaniowości nie było, trenerzy musieli sprostać wskazanym wymaganiom. Do tego po raz pierwszy IV liga mazowiecka kobiet ma swojego sponsora tytularnego, którym jest firma Keeza. W ramach umowy każdy klub z tej ligi otrzyma voucher na zakup sprzętu.

Rozgrywki? Tu również plany są ambitne.

- Planujemy halowe mistrzostwa Mazowsza kobiet w różnych kategoriach wiekowych w zimę. Mogę zdradzić, że jeden z turniejów planowany jest w Ostrołęce - podkreśla Mrozek.

Działalność w PZPN

W ostatnim czasie Tomasz Mrozek został powołany do Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego w Polskim Związku Piłki Nożnej. Znalazł się w gronie 17 osób, które będą działać na rzecz piłki nożnej pań. To dość spore wyróżnienie. Jest on pierwszym ostrołęczaninem w komisjach PZPN.

Mały ostrołęcki akcent jest również w innej z komisji - wiceprzewodniczącym Komisji Dyscypliny PZPN został Mariusz Modelski, były zawodnik Narwi Ostrołęka w latach 90.

Warto podkreślić, że działalność w związkach piłkarskich to funkcja społeczna. Robią to prawdziwi pasjonaci, którym zależy na tym, by futbol w naszym kraju rósł w siłę.

Szkolenie trenerów w Ostrołęce

Przy okazji sporządzania tego artykułu, zostaliśmy poproszeni o przekazanie ważnej informacji. Na początku listopada w Ostrołęce odbędzie się zszkolenie trenerów organizowane przez PZPN. - Zachęcam do rejestracji przez portal pzpn24.pzpn.pl - mówi Tomasz Mrozek.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
10:02, 23 października 2021

Władysław

Brawo Tomasz. Prawdziwy pasjonat

ocena: -         zgłoś
...
10:49, 23 października 2021

Anna

Brawo! Dla człowieka z pasją nie liczy się nic oprócz realizacji idei szlachetnej, dla której warto żyć i służyć bezinteresownie innym. To bardzo cenne.

ocena: -         zgłoś
...
13:05, 23 października 2021

Gość

Fajny gość ale tak na poważnie to są kpiny co on tam robi jak sie dostał do MZPN?

ocena: -         zgłoś
...
14:34, 23 października 2021

kibic

gratulacje i zycze powodzenia!

ocena: -         zgłoś
...
14:59, 23 października 2021

Paweł

Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Gratulacje.  

ocena: -         zgłoś
...
17:45, 23 października 2021

do gościa

Przejrzyj skład wszystkich komisji to się dopiero zdziwisz.

ocena: -         zgłoś
...
14:38, 24 października 2021

J. T.

Wielkie 👏, znaczące wyróżnienie osobiste jak również klubu i 🔵🔴 i środowiska piłkarskiego w Ostrołęce. Życzymy sukcesów w swoim dzialaniu na rzecz rozwoju piłki nożnej w naszym rejonie. Gratulacje.  

ocena: -         zgłoś
...
14:47, 24 października 2021

Netka

Miło, że o takich ludziach też można przeczytać. Skromni, bezinteresowni i z pasją. Brawo Tomek. Hejterami się nie przejmuj.

ocena: -         zgłoś
...
16:06, 24 października 2021

Gość

Nawet nie ma tu hejterow, bo jak ktos jest w ostroleckiej pilce to i zna Tomka. Gosc z pasja i troche czlowiek orkiestra

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.