zdjecie 5496

Transferowa karuzela na Kurpiach. Kto wzmocnił się przed rundą wiosenną?

Piłka nożna 18 marca 2016 Komentarzy

Piłkarze z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego powoli kończą przygotowania do rundy wiosennej piłkarskich rozgrywek. W wielu zespołach nastąpiły roszady, które mają spowodować lepszą grę na wiosnę. Który z zespołów najbardziej wzmocnił się przed powrotem na ligowe boiska?

Piłkarze z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego powoli kończą przygotowania do rundy wiosennej piłkarskich rozgrywek. W wielu zespołach nastąpiły roszady, które mają spowodować lepszą grę na wiosnę. Który z zespołów najbardziej wzmocnił się przed powrotem na ligowe boiska?

Bez Mateusza Pełtaka, Piotra Kubata i Krzysztofa Szymańskiego będzie musiała radzić sobie Korona Ostrołęka. Pierwszy z nich nie wznowił treningów, dwaj kolejni wybrali odpowiednio Ostrovię Ostrów Mazowiecka i Aldo Bartnik Myszyniec. Zarząd klubu pozyskał jednak kilku ciekawych zawodników, przez co nie można powiedzieć o osłabieniach kadrowych. Pozycję bramkarza wzmocnił Norbert Dobkowski z MKS Narew Ostrołęka, tę samą drogę przeszli jego koledzy z pola - Damian Drężewski i Piotr Pałaszewski. W Koronie zameldowali się także Maciej Grzyb, Jakub Laska i Arkadiusz Kowalczyk z UKS Narew Ostrołęka. Solidnym wzmocnieniem linii defensywnej powinien być Paweł Skarżyński ze Znicza Pruszków, a do tego doszli jeszcze skuteczni gracze ofensywni - Kacper Krawul z UMKS Piaseczno i Rafał Ogonowski ze Świtu Baranowo. Po dłuższej przerwie treningi wznowili Marcin Buchalski i Wojciech Ogonowski.

Teoretycznie największe wzmocnienia przed rundą wiosenną poczyniła Tęcza Łyse. Lider ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej zamierza utrzymać swoją pozycję i awansować do IV ligi, stając się jednocześnie najwyżej grającym (pod względem ligi) zespołem z regionu. Dlatego też wiosną trener Dariusz Narolewski będzie dysponował dużo szerszą i bardziej doświadczoną kadrą. Dużym wzmocnieniem pozycji bramkarza może być 20-letni Adrian Jędraszczak - wychowanek Korony Ostrołęka to były piłkarz ŁKS Łomża i Legii Warszawa, w przeszłości powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski. Do Tęczy dołączyli także Aleksander Lipowski ze Znicza Biała Piska, Kaper Kardaś z Polonii Warszawa i Rafał Domian z Orła Kolno. Tradycyjnie już ostatnimi czasy, do Łysych wędrują piłkarze z Ostrołęki - nowe nabytki Tęczy to Daniel Wargulewski, Emil Chorążewicz i Grzegorz Knap.

Nowych nabytków nie brakuje także w KS CK Troszyn. Trener Łukasz Bałazy będzie miał do dyspozycji kilku byłych piłkarzy ostrołęckiej Narwi - są to Daniel Chromik, Kacper Garbulewski, Daniel Kopeć, Michał Kruczkow i  Kamil Laskowski. Do Troszyna dołączy także Sebastian Parzych z ostrołęckiej Korony. Kadra zespołu spod Ostrołęki wygląda ciekawie i można optymistycznie patrzeć na nadchodzącą rundę wiosenną.

Do walki o wyższe pozycje w A-Klasie ciechanowsko-ostrołęckiej szykuje się Rzekunianka Rzekuń. Do zespołu dołączyli dwaj utalentowani gracze ostrołęckiej Narwi - Jakub Podgajny i Bartosz Pędzich. Ofensywę rzekuńskiego zespołu wzmocni także Łukasz Sejda z KS CK Troszyn, a do rozgrywek zgłoszono także Damiana Dąbrowskiego, pełniącego ostatnio funkcję trenera w MKS Narew Ostrołęka.

W walkę o utrzymanie w A-Klasie zamierza włączyć się Aldo Bartnik Myszyniec. Trener Daniel Dziekoński będzie miał do dyspozycji aż ośmiu nowych zawodników. Bolączką myszynieckiego klubu podczas rundy jesiennej była dość wąska kadra, teraz nie powinno być takiego problemu. Skład Aldo Bartnika wzmocnili Krzysztof Szymański z Korony Ostrołęka oraz byli piłkarze Tęczy Łyse - Maciej Szymański, Tomasz Murach, Kamil Murach, Łukasz Murach, Wojciech Gwiazda, Mateusz Majewski i Marcin Nasiadka. Po stronie strat znajduje się jedynie Mateusz Wróblewski, który nie wznowił treningów.

Roszady także w B-Klasowym Świcie Baranowo. Do Korony Ostrołęka odszedł filar ofensywy baranowskiego zespołu Rafał Ogonowski. Z kolei w odwrotnym kierunku podążył Wiktor Fąk, 16-letni środkowy obrońca powróci do Baranowa na zasadzie wypożyczenia z Korony. Być może stratę w postaci Ogonowskiego zrekompensuje Paweł Kuzia - zawodnik z czwartoligową przeszłością brał udział w sparingach Świtu, prezentując się z dobrej strony.

Więcej o lokalnej piłce nożnej już wkrótce w naszym dziale sportowym.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.