Trójka Ostrołęka przygotowuje się do sezonu

Piłka ręczna 23 sierpnia 2017 2 Komentarze

Szczypiorniści Trójki Ostrołęka rozpoczęli już przygotowania do rozgrywek II ligi sezonu 2017/18. Ostrołęczanie w obecnym sezonie będą mieli tylko ośmiu rywali w lidze, a rywalizacja rozpocznie się 23 września. Na jakim etapie są przygotowania?

Trójka w poprzednim sezonie zajęła siódmą lokatę w lidze, ale wtedy rywalizowało dwanaście drużyn - po przerwie międzysezonowej pozostało tylko dziewięć ekip, w tym oczywiście Trójka. Będzie mniej meczów, ale będą one bardziej emocjonujące, gdyż w przypadku remisu będą rozgrywane rzuty karne. Jak wyglądają przygotowania Trójki?

- Trenujemy od połowy sierpnia. Skład opieramy na młodych zawodnikach z Ostrołęki, do drużyny seniorów dołączyło kilku graczy, którzy skończyli wiek juniora. Próbowaliśmy ściągnąć dwóch zawodników, ale transfery nie doszły do skutku, więc gramy swoimi zawodnikami. Ci, którzy grali u nas w poprzednim sezonie, zadeklarowali chęć dalszej gry w klubie - mówi prezes Trójki Robert Wojdyna.

Ważnym elementem przygotowań do nowego sezonu będzie Memoriał Zbigniewa Majewskiego, który rozegrany zostanie 9 września w hali Zespołu Szkół nr 5. Oprócz Trójki, wystąpią w nim również Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka, Jurand Ciechanów i TS Siemiatycze. Pierwszy mecz ligowy zaplanowano na weekend 23-24 września, w 1. kolejce Trójka zmierzy się u siebie ze Szczypiorniakiem Dąbrowa Białystocka.