zdjecie 1166
zdjecie 1166

Lokalne kluby sportowe w rządowym programie "Klub"

Inne 03 lipca 2017 5 Komentarzy

Kilkanaście klubów sportowych z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego wystartowało po dotację z programu "Klub" organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zobacz którym klubom się powiodło, a które będą musiały na swoją szansę liczyć w kolejnym naborze.

Program "Klub" realizowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ma za zadanie wspieranie lokalnych klubów i stowarzyszeń sportowych, upowszechniających sport dzieci i młodzieży. Wśród innych celów warto też wymienić wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do aktywności fizycznej, wsparcie klubów sportowych w aktywizacji dzieci i młodzieży i inwestycja w kapitał ludzki.

Na 2017 rok MSiT przyznało klubom kwotę 30 milionów złotych. Została ona podzielona na kluby, które poprawnie wypełniły wniosek i spełniły wszystkie wymagania konkursowe. Po ministerialne pieniądze ustawili się też reprezentanci Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Powiodło się nielicznym. W gronie 2030 dotowanych klubów znalazły się następujące regionalne podmioty: Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki otrzymał dofinansowanie w wysokości 10 tysięcy złotych. Taka sama kwota trafiła do OTPS Nike Ostrołęka (siatkówka) i UKS Clan Ostrołęka (lekkoatletyka).

Odrzucone zostały wnioski Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin, MUKS Tęcza Ostrołęka (koszykówka), OTS Korona Ostrołęka (piłka nożna), UMKS Trójka Ostrołęka (piłka ręczna), UKS Narew Ostrołęka (piłka nożna), UKS Siódemka Ostrołęka (lekkoatletyka), UMKS Victoria (boks), Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej (piłka nożna), WOPR-OS Ostrołęka (ratownictwo wodne), FK Jantar Ostrołęka (piłka nożna), UKS Piątka Ostrołęka (pływanie), a także Rzekunianki Rzekuń (piłka nożna), Orza Goworowo (piłka nożna) i Aldo Bartnika Myszyniec (piłka nożna).

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka ogłosił dodatkowy nabór wniosków w ramach Rządowego Programu "Klub". Kluby jednosekcyjne mogą ubiegać się o jednorazowe dofinansowanie w wysokości 10 000 zł, a wielosekcyjne o dofinansowanie w wysokości 15 000 zł. Aplikacje składać można do 14 lipca, a więcej informacji znaleźć można na stronie ministerstwa.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
14:05, 03 lipca 2017

Gość

jeszcze Orz Goworowo odrzucony. w ogóle to z głupich powodów odrzucane są te wnioski.  


...
14:07, 03 lipca 2017

Gość

Jak się nie umie wniosków pisać to tak jest.  


...
14:11, 03 lipca 2017

absolwent

a czy ktoś w regionie pisze takie wnioski zawodowo czyli za kase? czy kluby same piszą?


...
16:35, 03 lipca 2017

ja

Płakać potrafią, że mało kasy a prostego wniosku nie są w stanie poprawnie wypełnić.  


...
18:37, 03 lipca 2017

gosc

musicie napisać we wniosku coś o tzw "wyklętych" i kasa w mig się znajdzieSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.