zdjecie 7612

Trójskokiem w przyszłość. Rekordowy wyczyn Kornelii Sucheckiej

Lekkoatletyka 17 lutego 2017 3 Komentarze

Kornelia Suchecka z UKS Siódemka Ostrołęka to duży talent. Tak daleko w konkurencji trójskoku nie skakała jeszcze żadna zawodniczka z naszego miasta. Wynik 12.56 m dał jej srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski U20 w Toruniu.

O sukcesie Kornelii Sucheckiej pisaliśmy już w naszym serwisie. Teraz wracamy do tego wydarzenia, bowiem warto dokładniej przyjrzeć się wynikowi osiągniętemu przez zawodniczkę ostrołęckiego klubu.

Wynik 12.56 m to nie tylko wynik dający srebro Mistrzostw Polski, ale też rekord Ostrołęki w trójskoku w kategorii seniorek i juniorek. Dotychczas najdalej w Ostrołęce skakała Katarzyna Gwiazda (także z Siódemki) - w 2013 roku uzyskała ona 12.54 m. Rekordowy skok Kornelii dał jej także pierwszą klasę sportową i powołanie do kadry narodowej juniorów. Suchecka będzie też objęta przygotowaniami do Mistrzostw Europy U20, które odbędą się w dniach 20-23 lipca we włoskim Grosetto.

Ale to nie koniec. Wynik 12.56 m to aktualnie tegoroczny czwarty wynik w Polsce wśród seniorek. Zawodniczka Siódemki Ostrołęka obecnie przebywa w Spale na obozie zaplecza kadry narodowej wraz ze swoim trenerem Markiem Mierzejewskim. Tam pozostanie do 25 lutego, a 1 marca wyjedzie do Szczyrku na obóz kadry narodowej juniorów PZLA. Gratulujemy uzyskanego wyniku i życzymy oczywiście formy na jak najwyższym poziomie i utrzymującej się jak najdłużej.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
11:52, 17 lutego 2017

syrng

Brawooo Kornelia ;)


...
17:33, 17 lutego 2017

Fan

Gratuluję!


...
20:25, 17 lutego 2017

Gość

Piękna i utalentowanaSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.