zdjecie 7405
zdjecie 7405

Ostrołęczanie z medalami Halowych Mistrzostw Polski!

Lekkoatletyka 14 lutego 2017 2 Komentarze

Za nami Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. Udział w tych prestiżowych zawodach wzięli reprezentanci ostrołęckich klubów. Wywalczyli oni dwa medale, notując także kilka rekordów życiowych. Poznaj ich wyniki.

Kapitalny występ na mistrzostwach zaliczyła Kornelia Suchecka (na zdjęciu) z UKS Siódemka Ostrołęka. W konkursie trójskoku U20 zaskoczyła ona wszystkich obserwatorów, bo choć przystępowała do finału z ósmym wynikiem wśród rywalek, to jednak wspięła się na wyżyny umiejętności i zdobyła srebrny medal. Suchecka spaliła dwie pierwsze próby, ale w kolejnej uzyskała już wynik 12.17 m i awansowała na 3. miejsce. Najlepsza była jednak piąta próba - wtedy reprezentantka Siódemki "odpaliła" aż 12.56 m, bijąc rekord życiowy o 37 centymetrów. W końcowej klasyfikacji dało jej to drugie miejsce, a co za tym idzie - srebrny medal. Zwyciężyła Wiktoria Liberska z BKS Bydgoszcz, która skoczyła o... jeden centymetr dalej.To nie koniec dobrych informacji. Kornelia Suchecka traci bardzo niewiele do minimum kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy Juniorów, które odbędą się w lipcu we Włoszech. Zawodniczka Siódemki skacze coraz lepiej, szybko robi postępy i nadgonienie kolejnych 24 cm może być wyczynem do wykonania.

Medalową serię Siódemki podtrzymał Daniel Gadomski. W biegu na 1500 metrów U20 od początku rywalizacja była wyrównana, a w grupie biegaczy panował ścisk. Ostrołęczanin biegł jednak uważnie, nie dał się "zamknąć" i na 500 metrów przed metą wyszedł na trzecie miejsce, którego nie oddał już do samej mety. Daniel uzyskał wynik 4:03.10, co jest jego halowym rekordem życiowym, lepszym od poprzedniego o trzy sekundy.W mistrzostwach wzięła też udział Marta Łada z Siódemki - w biegu na 300 metrów U18 pobigła ona w czasie zbliżonym do rekordu życiowego - 43.24 - co dało jej drugie miejsce w swojej serii eliminacyjnej i 21. lokatę w klasyfikacji końcowej tej konkurencji na 38 startujących zawodniczek.

Przechodzimy do reprezentantki innego ostrołęckiego klubu - OKLA. Katarzyna Butler wzięła udział w biegu na 1000 metrów U18 i osiągnęła czas 3:12.30, co dało jej szóste miejsce w swojej serii oraz osiemnaste w klasyfikacji końcowej tej konkurencji na 26 startujących zawodniczek.Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w Toruniu odbyły się w dniach 11-13 lutego. W klasyfikacji medalowej triumfował klub RLTL ZTE Radom, ostrołęcka Siódemka uplasowała się na 50. miejscu wśród 100 klubów, których zawodnicy stawali na podium mistrzostw. Ostrołęckim lekkoatletom gratulujemy dobrych wyników.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
11:49, 14 lutego 2017

Gość

Brawa dla naszych, super informacja!!!


...
15:42, 14 lutego 2017

moja opinia

Gratulacje Kornelia, Siódemka rządzi w mieście :)Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.