Turniej Feliksa Stamma: Pietruczuk nie sprostał wicemistrzowi Europy [WIDEO]

Sporty walki 10 września 2015 Komentarzy

W Warszawie trwa 32. edycja Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Feliksa Stamma. W 27-osobowej reprezentacji Polski znajduje się dwóch ostrołęczan - Przemysław Zyśk i Marek Pietruczuk. Ten ostatni wczoraj pożegnał się z zawodami, ulegając w pierwszej walce Luke'owi McCormack'owi - aktualnemu wicemistrzowi Europy w kategorii 60 kg.Marek Pietruczuk nie miał szczęścia w losowaniu, gdyż już w pierwszej rundzie trafił na wschodzącą gwiazdę brytyjskiego boksu olimpijskiego, jaką jest Luke McCormack. Zawodnik ten jest tegorocznym wicemistrzem Europy seniorów, co potwierdza tylko jego klasę. Ostrołęczanin nie zamierzał jednak poddawać się w walce z trudnym rywalem i dzięki temu kibice obejrzeli naprawdę dobry pojedynek.

Przez większą część walki to Marek Pietruczuk ruszał do przodu, wywierając presję na Angliku. Ten jednak walczył mądrze, przepuszczając ataki naszego pięściarza oraz wyprowadzając skuteczne kontry. McCormack lepiej wypadł także pod względem celności ciosów, jego ataki zdecydowanie częściej dochodziły celu, ale wpływ na to miały także dobre warunki fizyczne reprezentanta Anglii - był on wyższy i miał zdecydowanie większy zasięg ramion. Jeżeli chodzi o Marka Pietruczuka to na pewno - mimo porażki - jego występ można uznać za dobry, gdyż nie przestraszył się utytułowanego rywala i kilka razy poważnie mu zagroził.

Sędziowie po zakończeniu walki punktowali 30-27, 30-27 oraz 29-28 na korzyść Luke'a McCormack'a. Poniżej prezentujemy wideo z walki autorstwa serwisu BOKSER.ORG.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Wideo do artykułu:
Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.