zdjecie 473

Marek Pietruczuk: Boks zawodowy siedzi mi w głowie

Sporty walki 14 maja 2015 Komentarzy

Marek Pietruczuk został brązowym medalistą Mistrzostw Polski seniorów w boksie. Obecnie jeden z najlepszych zawodników w wadze do 56 kilogramów przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Jak przyznaje w rozmowie z ringpolska.pl, myśli już o przyszłej karierze zawodowej.

Marek Pietruczuk został brązowym medalistą Mistrzostw Polski seniorów w boksie. Ostatnimi czasy jeden z najlepszych zawodników w wadze do 56 kilogramów przebywał na konsultacji szkoleniowej reprezentacji Polski. Jak przyznaje w rozmowie z ringpolska.pl, myśli już o przyszłej karierze zawodowej.

- Oczywiście boks zawodowy siedzi mi w głowie. Nawet niedawno o tym myślałem, zobaczymy co będzie z czasem. Przyszłość pokaże co będzie - mówi Pietruczuk.

Nie oznacza to jednak, że na ringach amatorskich nie zostało jeszcze dużo do osiągnięcia. Młody ostrołęczanin jest zawodnikiem już doświadczonym - walczył w bokserskiej lidze światowej oraz jest złotym i brązowym medalistą Mistrzostw Polski seniorów - lecz jak podkreśla, ma swoje cele i marzenia również w boksie olimpijskim.

- Celów na ringach amatorskich jest jeszcze dużo, tak jak marzeń. Każdy ma marzenia, a jak na razie zostaję na amatorce. Chciałbym pojechać na Igrzyska Europejskie, ale jeżeli będę numerem jeden to trener Zbigniew Raubo mówił już, że ten numer jeden pojedzie na Mistrzostwa Europy, żeby wywalczyć kwalifikacje na Mistrzostwa Świata - powiedział nasz brązowy medalista Mistrzostw Polski.

W dniach 11-12 maja w Warszawie odbyły się konsultacje kadry narodowej seniorów, połączone z badaniami lekarskimi. Trener Zbigniew Raubo powołał na nie dwóch zawodników w wadze 56 kg - wicemistrza Polski Daniela Żaboklickiego z Legii Warszawa oraz brązowego medalistę, którym jest nasz Marek Pietruczuk. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie na zawodnika Victorii Ostrołęka czekać będą kolejne powołania do barw narodowych.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.