Twierdza Witosa zdobyta przez Pogoń II Siedlce (zdjęcia)

Piłka nożna 07 października 2017 13 Komentarzy

Korona Ostrołęka poniosła pierwszą porażkę na własnym stadionie w tym sezonie. Skończyła się niezwykle długa passa, bo przed tym meczem ostatni raz u siebie żółto-niebiescy przegrali w marcu 2016 roku. Dziś jednak Pogoń była za silna i zwyciężyła 3:0.

Goście przyjechali do Ostrołęki wzmocnieni kilkoma zawodnikami z pierwszej ligi. Byli to bramkarz Przemysław Frąckowiak, obrońcy Michał Panufnik, Sebastian Krawczyk i Paweł Łydkowski oraz pomocnicy Paweł Garyga i Dominik Barciak. Niektórzy zawodnicy gości mieli doświadczenie nie tylko w Polsce, ale i poza granicami kraju, bo Frąckowiak był kiedyś w kadrze Atalanty Bergamo, a Garyga próbował swych sił w FC Nantes.

Wróćmy jednak do meczu. W pierwszej połowie obejrzeliśmy otwarte spotkanie z obu stron, a zabrakło jedynie bramek. W powietrzu czuć było, że drużyna, która zdobędzie bramkę jako pierwsza, będzie o krok od zwycięstwa. Swoje szanse mieli zarówno gospodarze (m.in. Kamil Jastrzębski, który przeprowadził znakomitą akcję prawym skrzydłem zakończoną celnym strzałem obronionym przez Frąckowiaka), jak i goście, ale na szczęście znakomicie interweniował Andrzej Łyziński. Mecz toczony był falami, raz przewagę miał jeden zespół, raz drugi.

Inaczej było w drugiej połowie. W 60. minucie w prawym rogu pola karnego znalazł się Dominik Barciak, oddał niesygnalizowany strzał, a piłka trafiła w Michała Borkowskiego i kompletnie zmyliła Andrzeja Łyzińskiego. Przy wyniku 0:1 przewaga gości jeszcze bardziej się uwydatniła. Pogoń odważnie atakowała, a to przyniosło efekt w 72. minucie, kiedy to drugiego gola dla Pogoni strzelił wprowadzony minutę wcześniej na boisko Sebastian Szcześniak. W doliczonym czasie gry Cezary Demianiuk wyłożył piłkę Pawłowi Marchelowi, a ten precyzyjnym strzałem ustalił wynik meczu na 3:0 dla gości.

Pogoń zagrała dziś dobre spotkanie i zasłużenie zainkasowała trzy "oczka". Z kolei Korona boryka się z problemami kadrowymi w linii defensywnej. Wystarczy popatrzeć na jej dzisiejsze zestawienie - na obronie zagrać musiał nawet Maciej Staszczuk. Korona Ostrołęka przegrała na własnym stadionie pierwszy raz od marca 2016 roku, kiedy to w lidze okręgowej żółto-niebieskich przy Witosa (na boisku ze sztuczną nawierzchnią) pokonała Sona Nowe Miasto.