Udana inauguracja sezonu. WOPR-OS z medalami Grand Prix Polski [ZDJĘCIA]

Inne 11 kwietnia 2024 0 Komentarzy

Siedem medali (1 złoty, 5 srebrnych, 1 brązowy), kilka czwartych miejsc oraz rekordy życiowe to dorobek zawodników WOPR-OS Ostrołęka (Gabriela Grabowska, Aleksandra Żochowska, Julia Ościłowska, Hubert Nakielski, Adam Wiśniewski, Kacper Mierzejewski, Mikołaj Grabowski, Maciej Romanowski, Michał Małkowski, Błażej Samluk, Krzysztof Sobieski), którzy 6 kwietnia wystartowali w inaugurujących sezon 2024 zawodach Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym w Katowicach.

Na 50 m ratowanie manekina: w kategorii senior Hubert zajął 2. miejsce a Adam 4., w kategorii Junior - Mikołaj zajął 5. miejsce z nowym rekordem życiowym 34,16 s., a Maciek uplasował się na 10. miejscu. W kategorii Junior Młodszy Błażej zajął 5. miejsce z nowym rekordem życiowym 36,86 s, a w kategorii Młodzik Krzysiek zajął 4. miejsce z nowym rekordem życiowym 43,28 s, natomiast Michał - 8. miejsce z nowym rekordem życiowym 45,90 s. Wśród kobiet Gabrysia w kategorii Junior zajęła 7. miejsce z nowym rekordem życiowym 39,59. Na 50 m ratowanie manekina w płetwach w kategorii Młodzik Krzysiek zajął 6. miejsce z rekordem życiowym 35,17 s, a wśród kobiet Julia zajęła 12. miejsce również z rekordem życiowym.

Na 100 m ratowanie manekina w płetwach: w kategorii Senior Adam zajął 2. miejsce, a Kacper 4. miejsce. W kategorii Junior Mikołaj zajął 4. miejsce, w kategorii Junior Młodszy Błażej uplasował się na 6. pozycji z nowym rekordem życiowym. Na 50 m ratowanie manekina z pasem w kategorii Młodzik Michał zajął 11. miejsce z nowym rekordem życiowym, a wśród kobiet Julia zajęła 10. miejsce również z nowym rekordem życiowym. Na 100 m ratowanie manekina z pasem: w kategorii Senior Hubert zajął 1. miejsce, w kategorii Junior Maciek zajął 7. miejsce, w kategorii Junior Młodszy Błażej uplasował się na 4. miejscu z nowym rekordem życiowym 1,11,59 s.

Wśród kobiet na tym dystansie w kategorii Junior Gabrysia zajęła 6. miejsce a Aleksandra zajęła 8. miejsce. Na 100 m super ratownik w kategorii senior Kacper zajął 3. miejsce z nowym rekordem życiowym, Adam zajął 4. miejsce również z rekordem życiowym, a w kategorii Junior Maciek zajął 7. miejsce z nowym rekordem życiowym. Na 200 m super ratownik: w kategorii Senior Huber zajął 2. miejsce, a w kategorii Junior Mikołaj zajął 2. miejsce. W wyścigu drużynowym sztafeta 4x50 m z pasem w kategorii Open zespół (Wiśniewski, Grabowski, Mierzejewski, Nakielski) zajęła 2. miejsce.

- Zawody inaugurujące sezon 2024 w sportowym ratownictwie wodnym okazały się dla naszego zespołu bardzo udane zarówno pod względem osiągniętych wyników jak również pod względem sprawdzenia formy zawodników. Jestem bardzo zadowolony ze zdobytych medali ale jeszcze bardziej cieszą mnie poprawione rekordy życiowe, które świadczą o dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym. Już za trzy tygodnie przed nami start w najważniejszej imprezie w pierwszej połowie sezonu czyli Letnimi Mistrzostwami Polski, które odbędą się w Opolu. Mam nadzieję, że uda nam się do tych zawodów poprawić mankamenty, które wynikły podczas zawodów w Katowicach – mówi trener Dariusz Małkowski.